jakube33

Hmotnost „buřtíky“

Ahoj ve fyzice bereme zatím pouze jenom tyhle jednotky: cg,g,mg,dg,kg,t a q. Rěkněte mi jak jdou za sebou a jestli znáte co jsou to „buřtíky“,tak mi řerněte kolika to nasobim nebo dělim?Jako v te mezeře jestli 10,100,1000.....
Doplňuji:
V těch se nevyznám mě stačí když mi je tu seřadíte.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak nejlepší buřtíky jsou s křenem.
Vážně kdyby mně to takhle učili tak vím také houby. Taková jednotka cg tu si určitě v životě hodně užiješ. Já myslel, že to je církevní gymnasium.
Teď vážně. Snad jsem to nějak složil aby jsi to pochopil. Zřejmě ještě neznáš mocniny 10 ti.
Od největší hmotnosti k nejmenší.

1 t
x 1000
1 kg x 1000 = 1 t
x 1000
1 g x 1 000 000 = 1 t
x 10
1 dg x 10 000 000 = 1 t
x 10
1 cg x 100 000 000 = 1 t
x 10
1 mg x 1 000 000 000 = 1 t

Prostřední násobitelé (mezi jednotkami) jsou pro přepočty
od nejmenší jednotky k největší(od spodu) a platí vždy pro přepočet mezi sousedními jednotkami.

Bóže proč tak složitě. Nebo jsem to nepochopil ?

Doplňuji:
Pokud tam vložíš 1 q = 100 kg
tak ten začátek od hora bude vypadat takto :

1 t
x 10
1 g x 10 = 1 t
x 100
1 kg x 1000 = 1 t
x 1000
1 g x 1 000 000 = 1 t

Dále je to stejné. Tak ten 1 metrický cent
je v praxi daleko používanější jednotka než dg či cg.

Další odpovědi
HOMER

Tady máš převodní tabulku:

Zdroj: http://www.con­verter.cz/pre­vody/hmotnost­.htm

mosoj

A dej vědět co jsi z té písemky dostal !!
Ať se Ti daří.

jakube33

Dám vědět jak dopadla,tak a jenom jestli tohle mám dobře?
10 100 10 100 100 10
mg cg g dg kg q t

Zkoušel jsem si podle toho počítat pár příkladů a kromě jednoho my všechny vyšli.Byl to příklad 8,17t=87 1000kg a podle toho co jsem si našel na internetu vysledek byl 8710 dvě nuli na víc. Co dělám za chybu?

jakube33

Už vím kde jsem udělal chybu jenom my řekněte jestli tohle je dobře.
10 100 10 100 100 10
mg cg g dg kg q t

mosoj

Rozhodující je co Vás učí že je dg.
Podle soustavy SI by to měl být decigram !! a ne dekagram ( dkg, nebo dag)

řazené od nejmenší hmotnosti do největší
by mělo být takto :

mg – cg – dg – g – kg – q – t

pokud tam přidám ještě dkg ( dekagram) tak takto :
mg – cg – dg – g – dkg – kg – q – t
10 10 10 10 100 100 10

jakube33

Ale to jak jsem tu napsal to my řekla učitelka na matiku a ja ted nwm čemu mám věřit:-(

mosoj

V tom dodatku má být samozřejmě 1 q = 1 metrický cent. Omylem jsem napsal 1 g.

jakube33

Jj díky tohle mi pomohlo ale zapoměl si tam metrák tak jenom když ho vložím mezi kg a t kolika budu tyhle čísla násobit pořád 1000?

jakube33

Jj díky tohle mi pomohlo ale zapoměl si tam metrák tak jenom když ho vložím mezi kg a t kolika budu tyhle čísla násobit pořád 1000?