pepa z vrbna

Jak získat příspěvek na bydlení?

právě proto,že mám vzdělání a několik kurzů,mám vykonávat sekání trávy?Nejedná se mi o podporu na u.p.ale hmotnou nouzi popřípadě přís. na bydlení.
Děkuji
Doplňuji:
právě,ostatní nároky,co to je?
Nejsem alkoholik,feťák,pří­živník,chodím normálně do práce ale není to trvalý poměr a jsem rád, co mám /v tomto regionu/
Je mi jasné,že do budoucna budu muset řešit nějakou práci ale né sekání trávy.
Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokračuj v předchozí otázce:-))
Doplňuji:
Pepo z Vrbna to pod Pradědem? tam je krásně, ale práce málo, chápu tvou zoufalost, ale dávky ji dlouhodobě nevyřeší:-(((

Musíš splnit i jiné podmínky, nesmíš mít majetek, stavební spoření a spoustu dalších věcí. Také záleží s kým bydlíš. Nejvýhodnější je bydlet sám na ubytovně:-((( Pokud bydlíš u rodičů nebo u přítelkyně, tak na dávky zapomeň:-(((

Pak je další problém, je několik právních výkladů ohledně výživného, a i když si dospělý a bude ti třeba 40, tak pokud natrefíš na pracáku na úřednici nemilou:-(((, tak ti navrhne, aby si žádal výživné po rodičích a ty budeš muset podat k soudu žalobu na určení výživného- žalovat tvé vlastní rodiče, jinak ti dávky nemusí dát. Je to hodně o lidech, o tom na jakou úřednici trefíš:-(((

Zkus si požádat, maximálně ti to zamítnou, ale zvaž budoucnost, ty dávky jsou opravdu pro normálního člověka jen krátkodobé řešení.

Další odpovědi
da ny

To sekání trávy je pravděpodoně sezónní záležitostí.
ÚP se „snaží“, aby lidé neztráceli pracovní návyky, smysl pro povinnosti, zodpovědnost, vstávat a pracovat ;).
Hmotnou nouzi lze odstranit i příjmem za sekání trávy, když vytrváte.
Pokud máte alergii (či zdravotní důvody) obsdtarejte si potvrzení od lékaře.

Hranice životního minima jsou velmi nízké. Koeficienty – násobky ŽM též. Člověk na tzv. hranici bídy obvykle nedosáhne na žádnou z dável. Snad na to bydlení, při splnění všech podmínek.
Příspěvek na bydlení bývá poskytován již, pokud se výdaje za bydlení pohybují přibližně kolem 30% celkových příjmů.
http://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/101/106/3­893.html
http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vypocet-vyse-prispevku-na-bydleni.php?sta­yform=true
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/

ivzez

Pepo, nekouskujte to prosím takhle do více otázek,
špatně se mi v tom orientuje.

Zkusím shrnout, co zatím vím, mýlím-li se, opravte mne
(navažte zde dole v diskuzi, ať nemusím dohledávat):

(1)
Jste evidován na ÚP, dostal jste doporučenku, do níž Vám
zaměstnavatel napsal, že nejste přijat, ale neuvedl důvod.
Proto se obáváte vyřazení z ÚP?

Chyba zaměstnavatele není důvodem k vyřazení z evidence.
Maximálně Vás ÚP vyšle k zaměstnavateli pro doplnění.

(2)
Máte uzavřenu nějakou dohodu (DPP nebo DPČ).
To je to sekání trávy?
Jde o nekolidující zaměstnání nebo o něco jiného?
Nebo Vám tuto dohodu „dohodil“ ÚP?

(3)
Nechcete sekat trávu.
Jak sekání trávy souvisí s předešlými dvěma body?

(4)
Zajímáte se o podporu v případě nové evidence,
ale zatím jste nic neuvedl ke stávající či předchozí evidenci.

Důležité jsou zejména údaje o tom, jestli jste vyčerpal celou podpůrčí dobu,
jak dlouho trvá/trvalo zprostředkované zaměstnání
a jak skončí/skončilo.

(5)
Zajímáte se o státní sociální pomoc a/nebo o pomoc v hmotné nouzi,
ale nezmiňujete příjmy (pobíráte podporu?)
ani jestli žijete ve společné domácnosti s někým dalším.
Bez těchto informací se situace nedá posoudit.

Obecně:
Na státní sociální podporu (např. příspěvek na bydlení)
byste snad „dosáhnout“ mohl, pokud např. pobíráte
pouze podporu a žijete v domácnosti sám.
Zde se posuzují pouze příjmy všech společně posuzovaných osob.
(Ale chtělo by to konkrétní informace, včetně velikosti města
a typu bydlení – nájemní, nebo družstevní/sou­kromé.)

Hmotná nouze:
Pro pomoc v hmotné nouzi se posuzují příjmy
i majetek všech společně posuzovaných osob.

Odkazy:

Příspěvek na bydlení:
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni

Pomoc v hmotné nouzi:
http://portal­.mpsv.cz/soc/hn/ob­cane/obecne

Opět doporučím pročíst si odkazy
a pokud něco nebude srozumitelné,
pokračovat zde v diskuzi.

setapouch

Proč se ptáš na Netu? Zajdi si mezi Spoluobčany, ti mají kompletní přehled o všech dávkách a jak je vytřískat.