sowa

hlohyně šarlatová

Jsou plody hlohyně šarlatové jedlé? Jaké mají využití a jaké vitamíny případně léčivé účinky ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

Hlohyňa šarlátová – Pyracantha coccinea – zaznamenaných niekoľko prípadov veľkých ťažkostí až otráv po požití plodov deťmi!

malvice nie sú pre človeka jedlé, i keď ich zozobávajú vtáci.

Další odpovědi
beer

O jedovatosti plodů lze spekulovat. K otravě může dojít nejspíše u malých dětí při požití většího množství plodů. Chutnají jako moučné nesladké jablko. Chuť není nepříjemná.

Zdroj: http://www.na­bla.cz/obsah/bi­ologie/rostli­ny/plody/