Hlíznaté kořeny

Čau, potřebuji nějaký popis (co to je apod.). Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
beer

Jsou to kořeny, které vytvářejí hlízy.

Doplňuji:
Hlíza je pak v podstatě ztlustlý kořen. Pro představu ještě toto:
http://www.projekt-eu.unas.cz/mo­duly/bio/030_Ko­ren,_jeho%20stav­ba,_funkce,_mo­difikace_a_vyz­nam.pdf

Další odpovědi
www

Pouze doplnění Beer:
Tyto hlízy slouží rostlině pouze jako zásobní orgán (jiřina, orsej)
honza19hk: hlíza brambory však nevzniká z hlíz. kořene, nýbrž oddenku a slouží rostlině navíc je generativnímu rozmnožování.
Doplňuji:
Edit: ..ke generativnímu..

honza19hk

co myslíš,že je třeba brambora?