Monyszek

Hliníkobraní

Neznáte nějaké stránky, které se týkají hliníku nikoli jako prvku?(Třídění hliníku, recyklace a podobně), popřípadě jak probíhá třídění hliníku v domácnostech,pro­dejnách či firmách?

Nejlepší odpověď
venkovan

Zkus Alutherm – to je jedna z továren v ČR, kde se zpracovávají hliníkové fólie. Jednu dobu fólie i od škol vykupovali. Potom Ekokom – ti se zabývají obalovým odpadem – respektive přerozdělují prostředky od firem k obcím a mají nějaké vzdělávací programy. Podívej se do archivu Ekolistu a poptej se na internetu.
A jak se třídí? – to máš jednoduché. Doma prakticky ne, snad jen kde děti fólie nosí do školního sběru, v prodejnách – nikdo je nenutí, prodejny mají mít uzavřenou smlouvu o likvidaci odpadu s nějakou svozovou společností a firmy pokud hliník opracovávají, tak odpad – třeba to co odpadne při obrábění hliníkového výrobku vozí ke zpracovateli.
Potom je ještě jedna skupina lidí, ti co seberou co kde vidí, odříznou kde jaký kabel (i s hliníkovým drátem, ale měděný je výnosnější), kabel někde opálí, hliník roztaví avše odnesou do sběrných surovin aby měli na krabicové víno a cigárka.
Do sběrných surovin nebo do sběrného dvora hliník mohou nosit i normální lidi, ale zpravidla se tím nezabývají a hodí ho do popelnice.