Hlídáte si množství soli v potravinách?

Hlídáte si množství v denních dávkách nebo je vám to fuk?
Přemíra soli, kterou přijímáme, nepochází ze slánky na stole, ale z průmyslově vyráběných potravin. Dokazuje to jídelníček, který sestavila redakce MF DNES z koupených potravin a nechala analyzovat na obsah soli ve Státním veterinárním ústavu v Praze. Na váze se ukázalo 22,15 gramu soli, tedy téměř čtyřikrát víc, než doporučených šest gramů.
Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/v-potravinach-je-nadbytek-soli-dey-/test.aspx?c=A020219­_090544_test_jan

Nejlepší odpověď
Drap

Znám tyto informace, ale i přes to si množství soli nehlídám.

Další odpovědi
www

Denní dávky nesleduji, stejně tak prospěšnost/ško­dlivost toho či onoho.
Vše se totiž časem natolik mění, že to sledování nemá význam.
Zkušenost

Lamalam

Hrubou představu o obsahu soli mám, ale že bych vařila s tabulkami a přesnými váhami? To rozhodně ne.

Zdroj: http://www.prvky­.com/sodik-potraviny.html

gecco

Neřeším…
😉
Ale je pravdou, že moc těch „průmyslově vyráběných potravin“ se mi na stůl nedostane – rád vařím (etc) a tak kupuju spíš suroviny.

anonym

Ano, hlídám si obsah soli v potravinách, jinak by to nebylo k jídlu. Třeba na jeden kilogram masa určeného k uzení, dávám 2 dkg soli.

dědapetr

Je to věc názoru:http://izeny.e­urozpravy.cz/zi­votni-styl/32111-sul-skodi-zdravi-nebo-ne/

pusinka50

Abych počítala denní příjem, tak to nehlídám. Ale z potravin, uvedených v odkazu, nejím skoro nic. Jen občas šunku, hořčici a kečup. Uzené maso či párek jím tak 2×-3× do roka. Takže, ano, v podstatě si příjem soli hlídám.

arygnoc

nie.
väčšinou nakupujem mäso na farmách (porážka maximálne 48 hodín).

u ostatných surovín to nestrážim.

ryby si lovím sám (nie vždy, ale najčastešie, žralok sa loví v naších končinách blbo).

;-Q

setapouch

Pri nakupu koukam na slozeni a vybiram si hlavne podle hodnot. Takze i sul nebo z kolika gramu masa bylo vyrobeno sto gramu salamu.