Kesha13

Hlemyzd=oci ma na kratkych tykadlech, dlouha tykadla jsou hmatova?? Co je tady spatne?

Odpovědi
iceT

Hlemýžď zahradní má kulovitou pravotočivou (levotočivost je rarita) ulitu z uhličitanu vápenatého širokou 32–50 mm a vysokou 30–50 mm.[zdroj?] Tělo je však dlouhé asi 10 cm.[4] Základní stavba těla je stejná jako u ostatních stopkookých plžů. Hlava nese 2 páry tykadel, z nichž ten delší pár nese oči a kratší pár je orgánem čichu a hmatu. Ústní otvor obsahuje uvnitř radulu, což je pilníkovitá chitinová destička. Svalnatá noha vylučuje hlen, který slouží k pohybu. Vnitřní orgány jsou uloženy v ulitě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlem%C3%B­D%C5%BE%C4%8F_zah­radn%C3%AD

Bedy

Ono to je právě naopak, že na delších jsou oči a na kratších hmatový smyslový orgán.