kosaaaak

Hledáme slovo…

V tom slovu něco tluče.
Díky tomu slovu mi netáhne na nohy.
To slovo taky obsahuje název předmětu, díky němuž mě ze sna nebudí šimrání na tváři.
To slovo nemusí být velké ani malé.
To slovo bývá často ozdobeno.
A to slovo sháněla na začátku 70. let jedna česká zpěvačka.

Jaké je to slovo?
Doplňuji:
Tak zatím nikdo neuhádl, takže ještě dvě přidám :)

To slovo má každá z nás.
A díky tomu slovu víme, co po nás jiná osoba chce, ačkoliv není poblíž.

Tak jaké je to slovo? :)

PS: Pokud byste už nemohli doplňovat, tak pište do diskuze. Já tam případně přihodím další indicie, pokud by byly třeba.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Láska.
Doplňuji:
Ucho.

Další odpovědi
www

Přiznám se, nevím. Ale je to hooodně dobře vymyšlená otázka (narozdíl od jiných) 😁

tom004

Buď je to úplná ptákovina,nebo super hádanka.Každo­pádně,jsem mimo hru. ☹

Syd

Boty? Ale co by v nich tlouklo…

Děda Louda

Peří, pírko, peřina – něco tam pere? Asi ne.

led

Ja si myslím, keď si syd naboxoval boty, tak nohy neboli premočené.
Ale naboxovať si tvár …

Bublinnka

Šněrovačka :)

Nebo srdce.

Nikkol

bubínek?

led

Myslím, že táto kategória vám sedí. Tu vám nadávať nebudú. Držte sa jej.

kosaaaak

Jojo, taky si myslím. Hlavně mi sem neleze Axl :D

anonym

Nelezu ti sem, protože souhlasím s Led, tady aspoň neškodíš a neporušuješ kodex.
Naopak jsem rád, že ses dokázal umravnit a neurážet slušné uživatele, kteří tu jsou na rozdíl od tebe 2 roky a jsou mnohem starší a moudřejší než ty, např. Kerberus.
Navíc sis našel rubriku, která odpovídá tvým zájmům.

myšpulín

Já bych řekla, že by to mohla být ruka.

kosaaaak

dědapter: tak tak, bylo to ucho, těch nápověd už bylo asi moc :)

ještě rekapitulace:

  1. V tom slovu něco tluče – v uchu je bubínek, nebo taky kladívko chcete-li
  2. Před dvěma dny jsem tu nahodil problém díry v ponožce. Způsob jak to provést je že nejdříve vezmu niť a protáhnu jí uchem jehly.
  3. Tady to bylo trošku krkolomnější :) šimrání na tváři ze spaní, to byla moucha a ten předmět byla mUCHOlapka

4)ani velké, ani malé, to bylo střední ucho
5)ucho ozdobené náušnicí
6)ta zpěvačka byla Petra Černocká, která v Dívce na koštěti scháněla babské ucho, aby z něho uvařila vývar ;)
7)tam je to jasné
8)ucho potřebujeme, když voláme mobilem na dlouhou vzdálenost

  1. za ucho/ucha držíme tašku s nákupem
  2. ucho jako odposlouchávací zařízení

líbí se takové hádanky, mám dát další?

kosaaaak

Jak už jste asi pochopili, „to slovo“ , které hledáme, musí pasovat ke všem nápovědám. K některým pasuje přímo, k některým nepřímo, k některým dokonce velikou oklikou. Zatím k němu má nejblíže Nikkol.

  1. To slovo používají někteří lidé při cestě z nákupu.
  2. To slovo se za komunismu schovávalo, tak aby nebylo vidět.

kosaaaak

syd: boty to nejsou :)

Kerberus

Začala jsem od poslední hádanky. Aspoň že jste využil správnou kategorii. Rád se bavíte, i když pokládání otázek je určeno jen pro vaši zábavu. Odpověď znáte. Jistým způsobem měníte charakter Odpovědí.

led

Myslím, že pokiaľ budú títo „humoristi“ v tejto kategórii a nebudú svoje „vtipné“ otázky prezentovať vo vážnych kategóriách charakter Odpovědí sa zachová naďalej.

Kerberus

Dr.Axl, děkuji. Je pravda, že tazatel svými hádankami alespoˇm neuráží a nenapadá uživatele, ale posunuje úroveň Odpovědí jinam.

Opakuji – většina uživaatelů nezná, jaké byly Odpovědi po svém vzniku … Nebe a dudy …