hledam sveho guru- co to znamena?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo guru se v duchovní literatuře vyskytuje často. Pochází ze sanskrtu. „GU“ znamená tma a „RU“ světlo. Mohlo by se volně přeložit, že je guru ten nebo to, co nás vede ze tmy ke světlu anebo z nevědomosti k vědomí.
„Gu“ – tma v duchovním smyslu znamená neznalost, nevědomost, ignoranci nebo iluzi.
„Ru“ – světlo – znamená znalost, moudrost nebo vědění. Vést k Bohu nás může jen ten, kdo cestu prošel. Slepý slepého nemůže vést nikam. Existuje jedna krásná hinduistická mantra, která přesně označuje roli gurua.

Více na:

Zdroj: http://www.anan­dajoga.cz/co_to_je­_guru-16-143-1-1.html

Další odpovědi
Michal

Hledám svého učitele.