TripleSeven

Doporučíte střední školu s co nejlepší výukou (hlavně angličtiny) v Brně??

Odpovědi
lejdy.můn

Pro inspiraci nakoukni např. do tohoto žebříčku
http://www.hod­noceniskol.cz/stred­ni-skoly/jihomoravsky-kraj/brno-mesto/?sort=ra­te_asc

Pokud ti jde na střední škole hlavně o angličtinu a víš už teď, že po maturitě budeš chtít jít dál na vysokou, zaměřila bych se spíš na gymnázia, protože tam se na jazyky klade větší důraz tak nějak obecně. Z odborných škol pak koukej hlavně na obchodní akademie, obory související s hotelnictvím a turismem, IT obory, případně specializované humanitně zaměřené obory typu knihovnictví atd.
Další možností je jakákoliv škola s rozšířenou výukou jazyků, kde ta jazyková dotace bývá oproti ostatním školám bohatší o 1–2 hodiny týdně. (v Brně např. https://www.gy­by.cz/index.php/stu­dijniobory

Na drtivé většině středních škol máš možnost kromě povinných hodin jazyka navštěvovat i všelijaký nepovinný semináře, konverzační hodiny, přípravky na maturitu atd, takže i toto ti může hodně pomoct posunout se v jazyku o kus dál.
A určitě bude velkým plusem, když na škole bude vyučovat rodilý mluvčí – nejen, že pochytíš správnou výslovnost i přízvuk, ale taky se ti neuvěřitelně rozšíří slovní zásoba, zlepšíš si improvizační dovednosti, pohotovost, schopnost poslechu atd.

Jestli ti můžu dát osobní radu, tak nevybírej školu jen podle kvality výuky jednoho nebo dvou předmětů, ale řiď se vlastním pocitem, jak na tebe daná škola působí celkově. Angličtinu si vždycky můžeš vylepšit i formou různých mimoškolních kurzů nebo soukromým doučováním, ale když ti půjdou jak psovi pastva profilující odborný předměty, tak nejspíš daleko nedojdeš. Uvědom si, že na střední škole strávíš celý 4 roky, tak radši dvakrát měř a teprve potom řízni. 😉