escrito

Hledám software

Nevíte někdo o nějakém software (freeware) na omezení používání počítače např na 2hodinny denně a jde zaheslovat. Našel jsem nějaké programy ale nebylo to ono např. omezení bylo na určitou hodinu apod. a to nechci, chci aby se doba načítala a po využité době se počítač vypnul/zablokoval. Nechci aby dítě pořád sedělo u PC ale jen určitou dobu.

Nejlepší odpověď
sobol

Kdysi jsem měl stejný problém a vyřešil jsem to programem Access Boss (viz. odkaz dole). Můžete nastavit použití na 2h denně např. mezi 8–20h a počítá se jen čas kdy je uživ. přihlášený.

Zdroj: http://fspro.net/cgi-bin/sws/go.pl?dis­tr=1

Další odpovědi
GangstaHelper

Asi nebudete rád, ale takovýto přístup mi v rodině nepřipadá správný. Co to zkusit takto: Proč dítěti nedůvěřovat, zakázat mu to (tedy určit, jak často na PC může být) a pak prověřovat – na PC lze poměrně jednoduše zjistit, od kdy do kdy bylo v provozu.