redhead

Hledám knížku…

o historii křesťanství a islámu. Chtěla bych vědět, jakými způsoby se tato náboženství šířila atp.

Odpovědi
hanulka11

zde jistě najdeš co potřebuješ – prohlédni si v odkazech je toho dost
https://www.go­ogle.cz/search?q=o+his­torii+k%C5%99es%­C5%A5anstv%C3%AD+a+­isl%C3%A1mu&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

led

obe náboženstvá sa šírili rôznymi spôsobmi:
1 – ohňom a mečom
napríklad Karol Veľký Martel presvedčil porazených Sasov stínaním a pálením tých, čo odmietli prijať kríž.
2 – mierovou cestou – presvedčovaním, milosrdenstvom a pomocou – misionári
3 – zákulisným bojom, intrigami – „príjmy vieru, pusti mojich misionárov – pomôžem ti proti nepriateľom“