karoliinaa

Hledam Český román, v kterym hrdinka je podobná k paní Bovaryové

Jsem Polka. A hledam Český román, v kterym hrdinka je podobná k paní Bovaryové,Prosím, pomozte, velmi naléhavé, pozdrawiam :)

Nejlepší odpověď
annas

Paní Bovaryová – psychologický realistický román, který se zaměřuje na lidské vášně a citové vztahy. Z toho pohledu např.

A. a V. Mrštíkové – Maryša – nešťastné manželství – vražda –

J. Havlíček – Petrolejové lampy – příběh ženy Štěpky, která přes hmotné zajištění a dobrou povahu nenachází štěstí v manželství –

J. Glazarová – Advent – tragický příběh svobodné matky Františky – baladická próza

Vlčí jáma – obraz tyranie v manželství – schovanka Jana, která se zamiluje do svého otčíma