Josef 2000

Poradíte s brigádou v Praze? Např. v knihkupectví nebo v organizaci, která se zabývá historii.

Dobrý den. Prosím pomozte mi hledám práci např. knihkupectví nebo něco s historii v Praze. Je mi 16 let.
Prosím jsem v krizi ☹

Původní neotázka
hledám brigádu s historii

Odpovědi
ivzez

Snad bys mohl zkusit muzea nebo některé památky,
ovšem za předpokladu, že máš opravdu slušné znalosti historie.

V tomto věku počítej spíše s pomocnými pracemi.
Bez možnosti uzavřít dohodu o odpovědnosti za svěřené
hodnoty nemůžeš pracovat s hotovostí (s penězi)…

Nuk nuk

Máte poněkud vysoké požadavky v kombinaci s věkem. Co se knihkupectví týče nevím, leda v nějakém velkém třeba pomáhat ve skladu, ale k pokladně Vás pustit nemohou, nejste plnoletý a nemůžete mít hmotnou zodpovědnost.

Zkuste se ale optat např. v Městské nebo v Univerzitní knihovně. Ty jsou ohromné a čas od času berou i neplnoleté brigádníky. Budou to sice opět spíše pomocné práce, ale může to být zajímavé.

Práci s historií jste zaspal. Hrady a zámky berou docela často studenty na brigády na léto jako průvodce. Do muzeí a jako průvodce po Praze bohužel nemůžet jít dělat v tak nízkém věku a bez vzdělání.

POkud jste ve finanční krizi, najděte si nějakou brigádu, která Vás postaví na nohy, ať už je to cokoliv, a zkuste tu knihovnu, třeba i vícekrát, oni dělají nábory, podle toho, jak potřebují.