Uganes

Hlavy na Velikonočním ostrově.

Jak se vytvořili nebo co dělají hlavy na Velikonočním ostrově ?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se řekne Velikonoční ostrov, každý si okamžitě vybaví obří kamennou hlavu. Moai jsou kamenné sochy rozmístěné na ostrově. Mají tvar protáhlých, placatých obličejů. Mezi turisty jsou často brány pouze jako hlavy. Ve skutečnosti mnoho ze soch má celé tělo včetně ramen, rukou a těla. Tyto části jsou ovšem zasypány pod zemí.

Nevysvětlená záhada
V součastnosti je mnoho teorií, za jakým účelem byly budovány. Další záhadou je způsob jejich dopravy po ostrově. Nebyly totiž vyráběny na místě a jsou velmi težké.

Počty, čísla, statistiky
Na Velikonočním ostrově se údajně nachází až 400 kamených soch. Naprostá většina přesahuje výšku deseti metrů. Největší je vysoká přes 21 metrů a dosahuje úctyhodné váhy 270 tun.

V7jímečné sochy
Na ostrově se nachází pouze jedna socha, která klečí – je považována za první vyrobený kus. Na stráních lze taky naleznout spoustu nedokončených soch. Odborníci usuzují, že tvůrci při výrobě narazili na větší úlomky a ve výrobě tohoto kusu pak nemělo smysl dále pokračovat.

Doplnění z IDnes:

Řada otazníků
Existuje několik teorií a domněnek, odkud pocházejí původní obyvatelé, co je inspirovalo ke vzniku soch a jak je navzdory jejich velikosti transportovali z kráteru vulkánu Rano Raraku na pobřeží.

Měly sochy představovat zemřelé předky nebo bohy, ke kterým se domorodý lid modlil, anebo byly "jen“ kamennými strážci ostrova? Jak se podařilo tak obrovské kusy kamene vztyčit na kamenné stupínky?

Opravdu tito velikáni po ostrově kráčeli za pomoci lan a silných mužů tak, jak to ukázal český badatel Pavel Pavel? Sochy snad odpověď znají, o své historii ale už stovky let mlčí…

Zdroj: http://www.ve­likonocniostrov­.info/sochy-na-ostrove/

Další odpovědi
člověk

co myslíte co dělá dítě v matčině břiše a na co myslí,.....jakto,že to nevíte?když jste tam také byla.........
toto je stejná otázka jako váš dotaz