martina1

HLAVNĚ PRO RODIČE

Chtěla bych se zeptat,hlavně maminek.Dáváte své děti po obědě spát?Holce byly v březnu 4 roky a začíná s odpoledním spaním protestovat,že není unavená.Kolem páté je pak schopná usnout na louce nebo na koberci jak mrtvola.Večer se jí pak nechce spát ani v 11.Nevím,jak a jestli jí odnaučit po obědě spát?Díky
Doplňuji:
Já jí dávám spát,někdy podobrém jindy pozlém.Ve školce je nechávají alespoň ležet,když neusnou.Mě odpolední spaní vyhovuje,alespoň něco udělám,ale jsem matka nezkušená a tak mě dnes napadlo,jestli už jí nemám přestat nutit.Mé kamrádky děti spát nedávají,ale jsou pak protivné,alespoň mi to tak přijde,když jsou u nás.

Nejlepší odpověď
panenka

Já jsem své holky dávala spávat po obedě kolem 14 hodin a pak až večer kolem 20 hodin a spali mi až do rána.Ted mám syna je mu 2 a půl roku a chodí mi spát v 11 dopoledne spinká mi do 12:30 a pak ho dávám až večer ve 20 hodin.

Další odpovědi
Džanička

Můj 3 letý syn nikdy chodit nechtěl,a nedávala jsem ho také kvůli tomu že pak večer nechtěl spát.Těď chodí se sestřičkou 1,5 roku spolu,a když nechce tak nejde.Ale každý den ho dám do postele,a jsem tam s nima,malý dělá chvíli bordel a přemlouvá mě že nechce spát,nevšímám si ho a jsem otočená zády,a najednou koukám a on spí,a večer mi také spí.

člověk

TADY MUŽ.PODÁVÁM HLÁČENÍ
maminka mých dětí dávala i vtomto věku děti spát,protože se to dělalo ve školce a v
90 % došel syn za pár minut ,
ŽE TATÍ PŠŠŠŠŠŠ,MAMINKA SPÍ.....
Doplňuji:
jinak, všechny maminky jsou nezkušené,
tak dělejte podle sebe a dítěte.
pokud se skutečně vaše dítě urputně a hlasitě brání,tak toho nechte ať v něm nevypěstujete celoživotní trauma
maminkám jsem pokaždé říkal,aby svojim dětem dělali jen to co sami snesou a stráví
a to jak vychovávání tak krmení i spaní,
někdo by spal celý den a někomu stačí pár hodin,jak bude vaše dítě unaveno,padne samo
a druhá věc je také to,jak vidí kolem sebe neustálý pohyb,má podvědomou potřebu se zařadit
dobrou noc

lorja

Když měli synové/ každý jindy / 4 roky po obědě už spát nechodili.Večer jsem je ukládala v 19 hodin po Večerníčku.Myslím si,že ponocování pro malé děti vhodné není a rodiče by měli mít čas i pro sebe.

Čarodějnice

Mám 4děti a každé bylo uplně jiné.Syn nechodil spát jak říkal ale chodil odpočívat po obědě až do sedmi let.Dcera ta chodila do školky ale po 4letech jí nikdo nedonutil spát sotva ji udrželi v postýlce.A nej­mladší i s vnučkou od dvou let nechodí spát protože by si zdřímli pouze na půl hodiny a šli spát i v 11 večer.Tak jsem rezignovala a spát je nedávám protože si potřebuji večer odpočinout tak jsem ráda že večer spí.