Vašo

Za jakých podmínek je třeba 100% hlasů k hlasování na domovní schůzi majitelů bytových jednotek?

Mám otázku: Za jakých podmínek je třeba 100% hlasů k hlasování (tj. všichni). Otázka 2.: Patří balkon vlastníkoví bytu? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na stanovách a u druhé otázky na nájemní, nebo kupní smlouvě

Další odpovědi
zzzzz

Souhlas s Drapem, ale to s tím balkonem jsme tu už řešili, koukni do historie. Je to trochu sporné, ale pokud je na něj přístup jen z bytu, tak k bytu dle mého názoru náleží. Když jste byt kupoval, převáděl do os.vl, tak tomu musí existovat nějaká předávací dokumentace, a tu je třeba dohledat.

Hlada

  1. Procenta k jednotlivým situacím by měla být ve stanovách.
  2. Balkon musí být uvedený v Prohlášení vlastníka. Zpravidla je ve společném vlastnictví