Mattama

Hlásí na letišti, které letadlo přiletělo?

Hlásí to nebo je to alespoň vidět na nějaké ceduli?

Děkuji a omlouvám se, na letišti jsem v životě nebyla…

Nejlepší odpověď
gecco

Nehlásí – v tom by byl neskutečný zmatek…
Ale každý terminál má ´ceduli´ odletů a příletů, pokud je letiště rozsáhlejší, pak několik takových (a – samozřejmě, každý terminál má ´svou´ ceduli).
Třeba v Praze (VH) jsou běžně používané terminály dva a každý z nich má oddělené gate (vstupy/východy) pro odbavení odletavších a přiletivších (jeden je pro Schengen a druhý mimoSchengen).
Takže ceduli odletů uvidíš v hale pro odbavující se cestující, ceduli příletů pak u východu přiletivších.
Kromě toho má na letišti každá letecká společnost infostánek, kde ti, případně, poskytnou upřesňující info.

Další odpovědi
setapouch

Ano, na letištích bývají cedule, zajímá tě přílety/arrived. Letiště Václava Havla (fujtajbl) a většina dalších má webovou aplikaci, kde můžeš pohyb sledovat online, jen s malým zpožděním. A můžeš si zadat i posílání informací na mail.
http://www.prg­.aero/cs/infor­mace-o-letech/prilety-a-odlety/prilety/

ivosek2

Přílety jsou zobrazeny na tabuli u příletu
V každém terminálu najdeš takový informační automat, kde je aplikace kterou si můžeš stáhnout do mobilu a tam uvidíš od lety, přilety a další informace

setapouch

Oprava: arrivals (přílety)