kahoun73

Hlaholice ve Windows XP

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaká možnost podpory hlaholice přímo v systému Windows XP (tím nemyslím fonty, jelikož fonty se zobrazují jen v prohlížečích) anebo nějaký software třetích stran pro podporu hlaholice. Děkuji

Odpovědi
Bedy

Aby Windows na Vás mluvil hlaholicí, to pochybuju, když ani neumí třeba esperanto, nicméně jsem našel program Hlaholice, který převede napsaný text do tohoto písma – http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/slovniky/hla­holice/

Jinak s támhle nápadem bych zkusil jít za Ubuntu komunitou nebo komunitou jiné linuxové distribuce, třeba by něco takového pro fanoušky vytvořili.
Ubuntu a podobné linuxové distribuce podporují řadu světových jazyků a písem.