Dados

Historie pluku SS.

Zdravim, mám knížku od Lea Kesslera, ktera popisuje historii uderneho pluku SS Wotan a mě zajímá jestli opravdu tento pluk existoval a jestli byl velitelem i jistý Kuno von Dodenburg nebo je to pouze spisovatelům vyplod fantazie. Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
ponovotny

http://www.pal­ba.cz/viewtopic­.php?f=19&t=3809&sid=50d­02d32d430354f1ab­f61d96424a6a6

Další odpovědi
MK44

Wotan je starogermánský bůh, ve Skandinávii nazývaný Odin. Takové postavy byly v dobách sílícího nacionalizmu v 19. století a později za nacismu oblíbené a jejich jméno často používané. Například operace Wotan, tedy Hitlerovo tažení na Moskvu v roce 1941, nebo linie Panther-Wotan, která měla zastavit postup Rudé armády od dva roky později. Není vyloučeno, že se tak nazývaly i nějaké jednotky, Whiting byl historik a kdoví, o co všechno při studiu materiálů zakopl. Jenže, když se historik dá na psaní historických románů, čtivých a výnosných, je to vždycky nebezpečné. Číst to s „rezervou“, nenechat si poplést historické povědomí. Whitingovy knihy jsou označovány jako fiction, tedy jako výmysl. Byť na historickém pozadí.

Jeden starý názor z internetu:
http://www.fron­ta.cz/dotaz/leo-kessler