Historie ochrany objektů

Dobrý den, prosím když se řekne historie ochrany objektů..mohla bych říci, že jde třeba o nástroje/zbraně od starověku až po současnost, jak se vyvíjely…? Přeci jde o nástroje, které slouží k ochraně objektů, ne?

Nejlepší odpověď
beer

Patrně ani netušíš rozdíl mezi obranou a ochranou objektů, zjisti si to ))
Něco o ochraně je zde https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ochra­ny+objektů&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=ochrana+ob­jekt%C5%AF+his­torie

Další odpovědi
annas

Nevím, pro který studia potřebujete, zda na SŠ či VŠ.

Našla jsem odkaz, co všechno do historie obrany objektů patří.

https://edison­.sso.vsb.cz/cz­.vsb.edison.e­du.study.prepa­re.web/Subjec­tVersion.faces?ver­sion=060-0502/01

Ochrana objektu z hlediska historie vývoje, segmenty ochrany objektů – technická ochrana, fyzická ostraha, režimová ochrana, ochrana utajovaných informací, ochrana osobních údajů, včetně jejich charakteristiky.
Technická ochrana – mechanické zábranné systémy obvodové, plášťové, prostorové a předmětové ochrany.
Fyzická ostraha – činnost, úkoly, předmět, formy, metody a oprávnění.
Režimová ochrana – režimová opatření, základní dokumenty režimové ochrany, opatření objektové bezpečnosti, zabezpečení prostor určených pro manipulaci s utajovanými informacemi. 6) Režim vstupu a výstupu osob, docházkové systémy, kontrola osob, režim vjezdu a výjezdu vozidel, kontrola vozidel atd.

Máte uvedenou i literaturu z níž můžete čerpat.

zjentek

Ne ..mimo jiné nebude od věci prostudovat vývoj právních předpisů upravujících ochranu majetku