Chandler

Historické filmy na téma Egypt

Znáte nějaký historický filmy na téma „Starověký Egypt“ (faraoni, kleopatra..)?

Kromě Mumie ..a aby to bylo natočený v novější době (cca tak od roku 1990 a vejš)..

Narazil jsem na staré filmy, které byly zfilmovány i v roce 1960 a jelikož filmovej průmysl v tý době nebyl tak vyspělej, tak od toho moc neočekávám..a musí to být původ USA

Děkuji za veškeré dotazy

Nejlepší odpověď
Bumbes

Chandlere, veškeré tvé útoky (díky tvým omezeným vyjadřovacím schopnostem lehce identifikovatelné) na mojí osobu mám uschovány, očekávej trestní oznámení za stalking.

Další odpovědi
led

Je pravda, že staršie filmy nie sú natoľko bezduchoakčné, nemajú natoľko „modernú technickú“ kvalitu, ale majú MYŠLIENKU.
podľa vás je dobré len súčasné a americké?!?

SETH

Vám nejde o znalosti starověkého Egypta, ale o triller v egyptských kulisách. Američtí producenti si nikdy nedělali starosti s nějakou historickou pravdou.
Tak si nedělejte starosti ani vy a klidně si pusťte jakýkoliv mumi hororek nebo dobrodružný film.
Mumie 1-nevím kolik jsou jinak profesionálně natočené, napínavý příběh, neočekávané zvraty, fajn akce i humor, pohlední herci. Jen se skutečným Egyptem to jaksi nemá nic moc společného. Aneb, jak praví klasik:„oko odborníka trpí, ale vy si toho ani nevšimnete“.
Hezkou zábavu :)

Jinak doporučuji jeden ze starších, ale skvělých filmů Faraon, polské produkce podle románu Boleslawa Pruse.