Baruš-lolli

Hippies-otázky

Mám pro vás více otázek, prosím, odpovězte :)

1, Co si myslíte o hippies?
2, Znáte nějaké hippies lidičky? (jestli ano, kolik?)
3, Jsou nějaké hippies festivaly/srazy?
4, Líbí se vám tento styl?
5, Máte nějakou zkušenost s hippies stylem?
6, Jsou vůbec nějací hippies? (doufám, že ano)

Předem díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Hnutí hippies jsem sledovala a sympatizovala s ním v době jeho vzniku a největší „slávy“. V zahraničí bylo revoltou např, proti válce ve Vietnamu (Formanův film Vlasy-Hair) a u nás proti komunistům. Tehdejší svazácké heslo: „Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás!“ mi skutečně utkvělo v hlavě a také to, jak kluky odchytávala SNB a stříhala jim vlasy nebo byli vylučováni ze škol ap. .Znám pár lidiček, kteří v té době „zastydli“ ačkoliv jim dnes táhne na šedesát. Dnešní „revival hippies“ vyznavače moc nechápu, protože opakovaný vtip už není vtipem a víceméně kopírují. Nevím, proti čemu dnes „bojují“, ale tak jako tak mám pocit, že se dobývají do otevřených dveří, protože dnes brojit v podstatě proti čemukoliv není žádné riziko a statečnost a není trestné vyjadřovat svoje názory. Chodit
ve vytahaném svetru, ucourané sukni a hulit trávu ještě z nikoho hippies nedělá. „MAKE LOVE, NOT WAR“

Další odpovědi
Jikra

Tu dobu jsem zažil. Byl jsem mladý, měl dlouhý vlas, kytkatý hadry, problémy v učnovce a problémy s policajty. A protože jsem byl rebel tak ani ti svazáci o mě nestáli. A o drogách a o volné lásce na maloměstě se nám tak akorát mohlo jenom zdát. Tak že ta základní fakta o hippies souhlasí. S tím Vietnamem to bylo trochu složitější, (stačí si to vygůglovat) neboť tento konflikt nevyvolali USA. Komunistický sever chtěl za každou cenu sjednocení s jihem kde vládl diktátorský řežim. Ten se obrátil na svého spojence USA o pomoc proti hrozbě komunismu v bývalé Indočíně. Jak to dopadlo, to víme A právě nejsilnější vlna hippies bylo v tomto období války kdy stoupal počet obětí z řad amerických vojáků.

Drap

Bohemica uvedla výklad částečně zkreslený a poplatný této době. Prvotní myšlenky tohoto hnutí byly mír, láska, přáítelství. návrat k přírodě. Díky tomu, že toto hnutí vzniklo spontáně, bez sjednocení a bez jednotného vedení, tak to dopadlo, tak jak to dopadlo. Nebylo to hnutí proti válce ve Vietnamu, ale proti všem válkám. V té době byl právě Vietnam největší válečný konflikt světa vyvolaný USA. Z toho logicky vyplývá, že celá řada akcí a protestů byla namířena právě proti Vietnamu.
Někteří odborníci řadí k tomuto hnutí i počátky boje proti globalizaci. Používání drog, volná láska a podobně přišlo až po vzniku .
Původní myšlenky, jsou blízké spoustě lidí i dnes. I když se jejich rosazování a přibližování k nim změnilo.
Může být někdo proti míru, lásce a návratu k přírodě ?
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hip­pies