akirka

Poradíte s problémem, který se týká mého otěhotnění?

Pokoušíme se s přítelem už 11 měsíců o miminko, a pořád nic. Byl i na spermiogramu a tam vše v pořádku. Neberu antikoncepci právě těch 11měsíců. Až dosahneme toho roku snažení, tak zřejmě navstivim doktora i já a začneme to řešit. I kdyz má doktorka říká, že se to ma začít řešit po dvou letech snažení, tak nevím, no. Jenže bohužel zas tolik času taky nemáme, páč příteli je 39, mně tedy 27, ale chtěli bychom pochopitelně už co nejdříve. Každopádně se chci tedy zeptat: menstruaci jsem měla 16.4 a teď mela přijít 14.5., a nic. Dělala jsem si v pondělí dva testy a tam jen jedna čárka. Nevím, zdali to mam třeba za týden zkusit znovu, jestli je vůbec možné, že by se tam ty dvě čárky ukázaly az po delší době. Vůbec tedy necítím žádné příznaky ani toho, že by se měla dostavit menstruace, ani toho, že bych byla těhotná. Tak nevím, jak to mám řešit. Děkuji moc za odpověď.

Původní neotázka
Hezký den,ráda bych se zeptala.pokoušíme se s přítelem uz 11měsíců o miminko a pořád nic.

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud jsi brala HA, tak tělu trvá nějakou dobu, než se hodí do normálu. Ačkoli moje spolužačka po vysazení antikoncepce otěhotněla prakticky ihned.
Absence menstruace může být klidně i ze stresu, že miminko pořád nepřichází.. Absenci menstruace ti nejlépe vysvětlí gynekolog.
S přítelem se snažte dál, ale snažte se s radostí, nedělejte ze sexu nezbytnou nutnost, která povede k početí.

Další odpovědi
anonym

Není to sice z mé hlavy, ale jedni s přátel se také o to pokoušeli dosti dlouho, až jim někdo poradil (tuším lékař), aby měnili polohy při styku a vyšlo jim to po poloze zezadu.

Dochy

Annas, změnou otázky ztratil zbytek příspěvku smysl (problém byl na spermiogramu??). Bacha na to. Navíc jsi podstatně změnila a „rozostřila“ i tu otázku.

akirka: Rok „bez úspěchu“ je naprosto normální pokud vím. Pak je otázka jestli po vysazení HA se vše stihlo nastartovat jak mělo. Nenervujte se kvůli tomu (já vím že se to snadno řekne, byli jsme v podobné situaci) a pokud cítíte že je čas to řešit dál tak do toho (ale pokud mohu doporučit nelamte to zatím přes koleno).

kapka

1.Těhotenství vám nejlépe potvrdí nebo vyvrati vas gynekolog.
2.Pricina, ze nemůže zena otěhotnět muze byt kromě jiných překážek i psychická. To ale urcite víte. Často žena náhle otehotni prave ve chvili, kdy zacne mit uplne jine starosti, nez jak otěhotnět. Je to proste tak.
3.Kvůli tomu hlavně odpovídám – Vůbec si nejsem jista, ale raději si overte v některém centru asistované reprodukce, jestli neni nejak omezen vek otce v pripade umělého oplodneni. Vim, ze darovat spermie muze jen do veku 40 let. Ale nejsem si jista, jestli je tam omezeni i v pripade, ze jsou spermie pouzity pro jeho potřebu, pro jeho partnerku. Tam by omezeni snad byt nemuselo, nevím.
Udajne muze mit i stari otce vliv na zdravi pocateho dítěte.
Jen se na to zeptejte, za to nic nedáte. Napadlo me to v souvislosti s věkem vašeho partnera.

Odpovědi.cz

Úprava otázky je v pořádku, uživatelka má možnost se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu a konečné znění otázky s námi dořešit. Špatně položená „neotázka“ porušuje kodex, nepatří do ní ani pozdrav. Díky úpravě má tazatelka možnost dostat odpovědi, o které by jinak přišla.

Tým Odpovědi

Dochy

Dík že jste to nakonec dostali do alespoň trochu slušné podoby. Přesto mi na tomto servru v poslední době „honba za otazníkem“ místy docela vadí. Přestože v původním nadpisu žádný otazník nebyl, dotaz byl podstatně jasnější a konkrétnější (bez čtení zbytku příspěvku, jen náhledem na seznam otázek) než je teď. Já bych očekával že to bude důležitější, než ten otazník na konci věty.

anonym

To nic není, ale u mně se v odpovědích opravuji i mezery mezi uvozovkami. To už je síla!

annas

Ad Dochy, proto vkládám původní otázku.

„Neotázka“ je důvodem k nahlášení.

Tazatelka nevložila dotaz, ale jen konstatovala. Má problém s otěhotněním, takže když mě otázka či neotázka zajímá, rozkliknu.

annas

Když se podíváte na úpravu, tazatelka vrátila svou původní „neotázku“, quentos upravil stejně jako já.
Je jasné, že otázka naznačuje problém, který je rozšíříený v dodatku.

Dochy

Quentos to alespoň upravil tak aby zbytek dával smysl, přestože základní dotaz nechal ve Tvé variantě a je tedy nic neříkající (ok, nějaký smysl tam je, ale kvalitativně hluboko pod úrovní původní neotázky). Neotázka je sice důvodem k nahlášení, ale vážně bych rozlišoval „Neotázky“ typu „Tak jsem se včera projela na koni“ která tu jasně nemá co dělat a „Ráda bych se zeptala na radu ohledně problému s xxxxxx xxx xxxx.“ kde je zkrátka dotaz vyjádřen jinak než větou tázací. Když už se rozhodnete do dotazu zasahovat (a uznávám, že to často má smysl) měli byste si dát záležet aby to opravdu dotaz opravilo a vylepšilo. Vážím si toho, že se ti snažíte zvednout úroveň, ale podle mého názoru zrovna tady se to moc nepovedlo. Ze současného znění dotazu zmizela informace zda tazatelka má problém otěhotnět a chce, nebo otěhotněla a nechce, či je těhotná a má zdravotní potíže… A v pravidlech se kromě jiného píše, že dotaz by měl obsahovat nejdůležitější informace, být jasný a výstižný. Myslíte že v rubrice „Těhotenství“ bude mnoho jiných dotazů než těch: „Poradíte s problémem týkajícím se otěhotnění?“. Je v pořádku se v rubrice „počítače“ ptát „Poradíte mi prosím s problémem s mým počítačem?“

annas

Upravila jsem otázku a dolů napsala původní neotázku, kterou tazatelka vložila.

Víc jsem neupravovala, takže vše, co napsala tazatelka, je v dodatku.

Kritizujete úpravu otázky, jejíž originál je uvedený stejně jako původní text tazatelky. Stačilo rozkliknout.

annas

Nevšimla jsem si, že quentos upravil i doplnění otázky. Takže už je jiné.

Když jste odpovídal, všechno bylo tak, jak napsala tazatelka.

Přidala jsem jen obecnou otázku. Nic víc
.
Stačilo ji pouze rozkliknout a přečíst si, to, co napsala tazatelka.

Dochy

Právě… Nemyslím že obecná otázka je lepší než otázka s podstatnými informacemi jen nesprávně formulovaná. A otázka a dodatek dohromady dělali nějaký celek, který původní úprava narušila.

Dochy

Když všude budeme psát jen obecné otázky, pak v rubrice těhotenství pravděpodobně zůstane jen:
„Poradíte mi s otěhotněním?“
„Poradíte mi s těhotenstvím?“
„Poradíte mi s porodem?“
a tyto se budou v různém pořadí stále opakovat…

annas

Naposled. Vidím, že diskuse nemá smysl.

Do otázky všechny informace nevejdou. Takže doplnění je nutné.

Opakuji – vše původní bylo v doplnění. Stačilo jen rozkliknout.

Když budou všichni psát obecné otázky a vysvětlí problém v dodatku, nebude nutné nic upravovat. To se samozřejmě nestane.

Pokud někdo neumí napsat dotaz a z jeho konstatování nevyplývá, o co jde, tak je úprava nutná.,

Proto admin tuto funkci zavedl. Obraťte se na něho.

Když odpovídám, přečtu si i dodatek i kategorii. Nedělá mně problém, zda je otázka dole nebo nahoře, když jsou původní informace, původní stylizace v dodatku.

Dochy

Hmm… Opravdu si nemyslím, že unifikované dotazy server pozvednou. Ano, všechny informace se do dotazu nevejdou. Ty které dotaz alespoň rámcově upřesní zpravidla ano. Pokud budu rozklikávat naprosto všechny dotazy „Můžete mi poradit?“ Které jsou asi naprosto v pořádku protože končí otazníkem, brzo mně to přestane bavit. A opakuji, Tvá úprava dotaz poměrně výrazně znehodnotila, protože hned z první věty doplnění udělala naprostý nesmysl. Je dost divné muset hledat smysl první věty někde úplně dole pod textem, nebo rozkliknutím historie úprav. Doufal jsem, že to dokážeš pochopit a třeba při dalších úpravách si dáš pozor. Ale když ne, tak ne.

annas

Je pravda, že jsem otázku mohla dát před doplnění, ale i tak, že je tato původní otázka dole, je možné celý text pochopit.
Kdo chce pochopí …

To, že tazatel neumí vložit otázku, je v pořádku…