MasterKing

Herní pc do 13–14 tisíc.

Dobrý večer potřebuji radu od někoho kdo se vyzná v pc a komponentech k pc. Chtěl bych si sestavit herní pc do těch 13 tisíc může být i 14 tisíc, pc bych chtěl využití hlavně na hraní novych her např. Crysis 3, BF3, Metro Last Light atd. A taky na natáčení videí z her (let's playe) a i používání programu zatezujici procesor (sony vegas, after effects), optickou mechaniku mám, taktéž i pc skříň. Za všechny odpovědi předem Děkuji

Doplňuji:
cochee: Chci poradit s tím jaké nejlepší komponenty koupit (procesor, grafiku, paměti RAM, základní desku, zdroj, HDD)

Odpovědi
cochee

A s čím chceš poradit? Nebudu tady psát pět stran A4. Pokud jsi PC nikdy nesestavoval, tak nemáš zkušenosti a poradil bych zajít za někým, kdo ty zkušenosti má a požádat ho, jestli by ti dovolil mu koukat pod ruce.
Doplňuji:
Napíšu to opět jen obecně. Základem herního počítače je vyvážený výkon procesoru a grafickou kartu (GK) (nesmí brzdit jeden druhého). Není snadné vybrat GK, protože od určitého výkonu již neroste její cena s výkonem lineárně a za pár měsíců z ní bude „zastaralý“ model s poloviční cenou… Je třeba o tom trošku něco nastudovat z netu ze specializovaných webů. Pro herní počítač navrhuju procesor intel core i5 nebo lépe i7. Zde raději vynechat AMD, ani její top modely CPU na intel prostě výkonnostně v současnosti nemají. Deska se dá vybrat i z levnějších, záleží, co se od ní požaduje, zda např. budeš systém podrobovat přetaktování. Musí samozřejmě podporovat zvolený CPU a pak podle možností se vybere RAM – počet a kapacita modulů, na rychlosti záleží méně, ovšem musí „se to spolu bavit.“ Nebudu například kupovat rychlé a dražší RAMky do levnější desky, když je deska nepodporuje. Na herní PC by dle mého mohlo stačit 8 GB. V zájmu rychlosti systému by byl samozřejmě nejlepší harddisk technologie SSD, tu však už je třeba sledovat, jestli se bude možno vejít do daného cenového limitu. A konečně zdroj: nestačí jen, aby měl dostatečný výkon (watty), musí umět dodat pořádný proud na 12V větvích, neboť kromě základovky bude živit i krvežíznivou grafiku. Pro herní PC bych samozřejmě rovnou zapomenul na levné zdroje značek jako třeba Eurocase – to chce trošku kvalitu.

jpau

Skutečné herní PC s tímto rozpočtem nesestavíš. Je to jako kdybych přišel do autosalonu a chtěl supersport za půl míče – dostanu dobré a možná i rychlé auto ale supersport to nebude.

miape

jedno by tu bylo http://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:Ol­d_computer_3.jpg
pokud teda chces hrat counter strike 1.6 na nejvyší rozlišení :D

Retko

Jen par rad:
Dobra stranka pro porovnani komponent – koukni dole na zdroj. Cili az nekde v obchode uvidis nejaky model, pomoci Ctrl+F si ji tu dohledas.

Na hry potrebujes hlavne dobrou grafarnu, mela by byt aspon mezi 100 nejlepsich, mozna i lepe.. To bude asi pulka ceny celyho pocitace.

CPU neni treba tak dobry, staci nekdy i middle range, ale urcite 4jadro aspon.

A ramku aspon 4 GB. (Prej dobre je mit 2×2GB)

To jsou nejdulezitejsi veci.

Zdroj: http://www.vi­deocardbenchmar­k.net/