kaculinda200

Vysvětlete mi prosím co je Hendersonova-Hasselbalchova rovnice?

Vysvětlete mi prosím co je Hendersonova-Hasselbalchova rovnice…

Odpovědi
Emefej

Hendersonova-Hasselbalchova rovnice slouží k výpočtu hodnoty pH v pufru. Je to vlastně velice zjednodušený zápis získaný aproximací původní bilanční kvadratické rovnice. Protože se jedná o zjednodušení, platí HH rovnice pouze v případě, že koncentrace OH- a H+ jsou velmi malé ve srovnání s koncentrací původních látek.

JájsemRaibek

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pu­fr