Kura

HDD 4 TB. Poradí si s ním Win 7 home ?

Používám externí 2TB HDD, ale potřebuji ještě další externí disk a našel jsem perfektní poměr cena za 1GB (skoro 1GB = 1 kč) s velikostí 4TB, ale prodejce mě jen napsal, že záleží na operačním systému, jestli to zvládne. Zvládne to Win 7 home ? RAM ani procesor neřešte, to je v pohodě.
Díky.
Doplňuji:
Doplnění 1 pro HUXA : Win 7 je 64bit
Doplnění pro JÁÁRA : A neřeší to v nových PC automaticky EFI v 64bit systému ? http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ex­tensible_Firmwa­re_Interface

Odpovědi
huxa

když neuvádíš, no, určitě bych netvrdil, že s každým HDD takovéto velikosti si poradí windows 7, ale na 99% by měl.

jáára

poradí, ale. MBR zvládá svazky do velikosti tuším 2TB. Tak řešení vytvořit na novém disku 2 × 2TB svazek.

cochee

Klíčové slovo zní GPT (nástupce MBR) – je součástí standardu EFI . Ano, Windows 7 v 64bit verzi a na počítači s UEFI podporuje disky > 2,2 TiB a to i pro boot systému, viz též tabulka: http://www.ddwor­ld.cz/show_big­_image.php?ima­ge=/images/sto­ries/Aktuality/HDD/WD/3TB-WD-supp.jpg