Havanský Psík-Bišonek

Ahoj má někdo zkušenosti s tímto plemenem??Celkem se mí líbí ale nevim zda havanáka nebo cotona.

Nejlepší odpověď
anonym

Konkrétně s těmito plemeny zkušenost nemám a ani mít nebudu-pro mě jsou příliš „cukroví“,ale tobě bych poradila prostudovat si všechno předem než se rozhodneš.Tato plemena,pokud si štěně pořídíš ze „zdravého“ chovu bývají obvykle velmi dlouhověká-cca 15let a proto uvaž dobře, pro kterého se rozhodneš a u koho si jej pořídíš.Většinou se liší typem srsti a barvou. Škála plemen je mnohem širší než uvádíš.O takového psa se budeš muset pečlivě starat.Především o srst,protože takový psík se zanedbanou srstí,která bývá jejich největší ozdobou, je k politování- nehledě na možné zdravotní komplikace.I tak může pes trpět různými exémy,alergiemi atd.Také tě čekají nemalé výdaje za psí kosmetiku nebo návštěvy v psím salónu.Nejlepší by bylo kdybys navštívila psí výstavu,tato plemena se většinou vystavují v neděli, podívala se na vybraná plemena ve skutečnosti a případně pohovořila s chovateli nebo majiteli těchto psů.Počítej s tím,že oni jsou tak trochu neobjektivní,každý do nebe vychvaluje právě to „své“ plemeno,ale jistě i tak se dozvíš hodně užitečných informací a uvidíš jak je taková péče náročná.I když pes ve výstavní kondici je něco trochu jiného neř běžná údržba,měla bys to vidět!Ve výstavním katalogu navíc jsou uvedeny adresy chovatelů.Jinak odborné literatury,odkazů na netu,chovatelských klubů a inzerce je mnoho.Přeji dobrý výběr a tobě i tvému případnému pejskovi hodně hezkých společných roků!.....:D

Další odpovědi
hihi

Havanský psík je přítulný má rád děti neni náročnej na základní péči o srst.Vychází dobře skočkami a dětmi, ale je žárlivej.
Podívejte se sem.

Zdroj: http://havansky-psik.hafici.cz/