žolik

hamiltonův hmat co to obnáší kde se to používá

Nejlepší odpověď
Paulovič

Dobrý den,

Hamiltonův hmat se používá pro urychlení porodu dítěte.

Pro maminky je často bohužel nepříjemný. Při poševním vyšetření, je-li hrdlo alespoň pro prst otevřené, se lékař pokusí prst zavést co nejhlouběji a následně „odloupnout“ vak blan od děložní stěny. Tím pak dojde k vyplavení prostaglandinů, tzv. tkáňových působků, které mají pozitivní vliv na spouštěcí mechanismus porodu.

Je to trochu nepříjemné a trvá to asi půl minuty. Pocity jsou jako pálení či mírný tlak.

S pozdravem Roman