Supercom

Hamachi software

Dobrý den, je možné, že když hraji s kamosem pres hamachi treba minecraft, aby mi nemohl prohlizet osobni soubory? Pokud ano, udelat to tak, aby jsme byli pres LAN spojeni jen kvuli hre a nejak zatrhnout prohlizeni mich osobnich veci z jeho pocitace. Potrebuji to kvuli tatovi, protoze se boji o sve veci v pocitaci, kdyz jsem na jeho routeru. Dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
bolak

Hamachi nemá se sdílením souborů nic společnýho, je to stejnej princip jako třeba ICQ, co se týče chatu a posílání soborů, jinak jde čistě o přizpůsobení protokolů IPX a TCP/IP. Prostě udělá čáry máry a síťový připojení se překope tak, aby hry který byly vytvořený v době, kdy se tak nějak ještě nepočítalo s hraním po internetu se přizpůsobily.
Doplňuji:
tadyto máš v recenzi, abys viděl že nekecám: „Komunikace v síti je velice dobře šifrovaná, Hamachi používá systém zabezpečení RSA a komunikace mezi serverem a klientem probíhá přes P2P, takže jednotlivé sítě jsou velmi dobře chráněné.“

http://www.slu­necnice.cz/sw/ha­machi/

Další odpovědi
alex.agent

Když jste k sobě připojení na hamachi (ta stejnou síť) tak ti nemůže prohlížet soubory v počítači. Buďto ti kamarád lže a nebo to není hamachi.