M.

Halloween / Dušičky

Tak co vy? Brali byste Halloween i v ČR nebo jste fanoušci našich dušiček? Nebo ani to ne? :)
Osobně by mi Halloween nevadil (nemyslím chození po doměch a žebrání o cukroví, pouze ta atmosféra, strašidla, převleky, dýně,..), i když nemám ráda přebírání z ostatních národů (viz. Santa Claus, z toho je mi až nevolno :D), ale dušičky mám ráda, ráda se procházím po hřbitově, kde je vždy kopa svíček, všechno svítí a mezitím je kolem hřbitovní zdi nádherná černočerná tma.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jiná odpověď...

Doplňuji:
nejsem fanoušek ani jednoho, ale dušičkami se uctívají zesnulý a tak ten svátek dodržuji – i když člověk na ty zemřelé vzpomíná celý rok ,ale položit kytičku, věneček zapálit svíčku je takový pěkný zvyk

Další odpovědi
WeeBear

Mám radši dušičky.

Já radši dušičky, Halloween mi nevadí, ale neslavím ho, dýně, výzdoba či „Halloween party“ (kterých bylo už minulý týden v okolí dost a pátkem se pokračuje), nene, to ne. U nás se nakoupí svíčky a dojdeme nasát atmosféru hřbitova (uf, to zní morbidně), je to jeden z dnů, kdy je i mezi mrtvými plno živých, všichni vzpomínají, na celém velkém hřbitově v ten den zhasínají lampy a jdou vidět jen všudehořící svíčky, je to něco neuvěřitelného.

anonym

Mám radši dušičky.

Doplňuji:
Halloween mi nevadí, ale u nás mi připadá tak trochu mimo. Od malička jsem byl zvyklý na atmosféru dušiček.

michael69

Mám radši dušičky.

Doplňuji:
Dušičky mi připadají slavnostní až mystické. Spousta svíček.....
„.....Budu chodit v laskání padajícího listoví a má dávná známost s Noculkou a Klekánicí se obnoví. Moje mrtvé, roztálé v nicotě, svolají paličky bedel. V dušičkových světlech přijdou blíž, zastaví se čas a po celou krátkost sluneční obchůzky nebude on než součtem všech vzlyků a smíchů mého rodu…“ (František Halas „Já se tam vrátím.“)

doktorphlox

Mám radši dušičky.

VanEgg

Mám radši dušičky.

pizlicka

Ani jedno mě neláká.

odporne jsou mi jak tzv.dušičky,tak halloween.ucta patri živym,mrtví si nejsou vědomi ničeho.

michael69

Pro pizlicka: Jak je kdo vyrovnaný se svým životem se pozná podle toho, jak se cítí na hřbitově. Je to jednoduchý test. Pokud se necítí dobře či mu to je až nepříjemné,čekají ho zásadní životní lekce.....