Deli

Halloween – budete chystat doma nějakou výzdobu? Jakou?

Nejlepší odpověď
baghira

Jako obvykle, vydlabu dyňu, dám do ní svíčku a umístím na předzahrádku.

Doplňuji:
eLx: to psali v Haló novinách? :DD

Další odpovědi
terry

V tom mým rozkopaným baráku moc možností nemám, ale aspoň dávám do okna k silnici svíčku ve Halloweenském stylu. Svícen – 3 spojené dýně 🙂.

Pro eLx > Původ svátku Halloween je starobylý a astronomický. Už v pátém století před naším letopočtem se Halloween slavil jako čtvrtící den, tj. den v půli mezi rovnodenností (stejně dlouhý den a noc) a slunovratem (na severní polokouli nejkratší den a nejdelší noc). Tento svátek je spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů, kdy byl označován jako „Samhain“ = „Konec léta“ (u nás i jinde v Evropě více znám jako svátek „Dušičky“).

eLx

Ani nevim, kdy halloween je, nebo jakej má ten svátek účel (teda v Americe tušim, tam se prej zneužívá k rabování a celkově nárazovější, anonymní kriminalitě).