entony7

Poradíte, jak na hádanku s písmeny a číslicemi?

Další hádanka pro lepší hlavy než jsem já( a to jsem soutěžil v mense:
Doplňte místo písmen číslice
P E S
L E S
V E S
P L E S

Gecco: Geocaching.com

Odpovědi
gecco

Hmmm…
A co za to???
___
Je to DÚ a nebo nějaká soulo-sakra-těž???
😁
_____________­__________
OK – a co za to???
___
Soutěže apod. tady neřešíme*) – to by měl být zájem řešitele, ne??
Nebo chceš říct, že je ti jedno, jak dosáhneš řešení (klidně ´očešeš´ ty kolegy, kteří se s tím moří) – jen abys byl ´první´??? **)
_____________­_______________
*) nechceš-li, neřeš
**) chceš-li řešit, neojebávej

klumprt

Hele, ty menso:
Podívej se na S. Které číslo od 0 do 9 když se vynásobí 3 má na konci stejné číslo? Asi jenom 0 nebo 5 řekl bych.

Jesliže S = 0 pak E = 5 (předpokládám, že S nerovná se E)

Na víc už nemám čas, tak snad zítra…

Doplňuji:

Když S = 5 tak to znamená, že 3×E+1 má na konci zase E
Budeme testovat jednotlivá čísla
0 … 1
1 … 4
2 … 7
3 … 10
(mimochodem, jednoduchou úvahou se dá dospět už předem k tomu, že nemá smysl testovat čísla menší než 4)
4 … 13
5 … 16 (na základě dosavadních úvah víme, že pětku taky nemělo smysl testovat)
6 … 19
7 … 22
8 … 25
9 … 28

Z toho plyne, že S nemůže být 5 a musí být 0, pak E musí být 5.

3×E = 15, tudíž při sčítání levého sloupce cifer se přičítá 1

Sčítání levého sloupce vypadá potom takto:
1+P+L+V = 10×P+L
přičemž P bude buď 1 nebo 2, protože součtem tří různých jednociferných čísel a jedničky nedostaneš nikdy víc než 25. P by mohlo být i 0, ale to by snad autor neudělal…

Opět musím končit, tak snad příště do diskuze :)

entony7

Gecco, geocaching je hra ne soutěž, nic za to nedostanu a nejsem první a těch hádanek tam je 15, já nevim jenom 4

ivzez

Entony,
hraj hry, na které stačíš, a nepodceňuj spoluhráče!
(Mne by tedy vyluštění šifry někým jiným netěšilo…)

gecco

Já vím, co to geocashing je…
A právě proto naprosto nechápu, o co jde tobě…

entony7

http://www.ge­ocaching.com/se­ek/cache_deta­ils.aspx?wp=GC58NC­E&title=horni-slavkov-logicka a asi všichni to vyřešili s pomocí někoho jiného;)

bolak

ber to tak že my jsme tu samý pitomci