Awe

Hádanka…Najdete co hledáme?„5“

Ahoj…Po nějaké době mám pro vás další hádanku.Hledáme místo,osobnost nebo událost podle 5-ti obrázků, které mají spolu nějakou souvislost…Poznáte o co se jedná?

http://2i.cz/122a7a50­83
http://2i.cz/ed­d585af7c
http://2i.cz/fcc494be­6d
http://2i.cz/cff7a78d­5e
http://2i.cz/a991c1eb­38
Doplňuji:
Odpověď byla T. A. Edison…Annas byla nejblíže

Nejlepší odpověď
annas

Mohlo by to být New Jersey

  1. a 5. New Jersey – na vlajce USA patřilo NJ k prvním 13 státům, poslední fotografie – pečeť státu NJ
  2. a 3. NJ – žil zde T. A. Edison – vynálezce kinofillmu a gramofonové desky, , je zde pojmenovaný po něm národní park park, černošská čtvrť Edison1844 –
  3. Při prezidentských volbách roku 1844, neuspěl v NJ kandidát na prezidenta James K. Polk..

Doplňuji:
Sice mně nesedí doba, kdy vlád 11. l prezident. Dnes NJ – hokej.

Zkusím tedy Edisona a české země počátkem 20. st. -
český podnikatel Kolben, návštěva Mariánských Lázní, Prahy, – biograf Pomrepo,, František Křižík, kavárna Edison, prohlídka památek, nehoda.

Prezident T.G.Masaryk tehdy poslal do Ameriky soustrastný telegram.

diskuze

Další odpovědi
briketka10

jde o státní symboly USA ?
ale nerozumím těm páskům a LP :(
je tam vlajka, jedenáctý prezident
USA a symbol New Jersey..
Doplňuji:
annas tys na to asi kápla
teď co na to Awe :)))

led

Awe, je to zaujímavé, zistiť na základe obrázku ich súvislosť, ale myslím, že na hravé kvízy sú iné stránky. Alebo ste mali problémy s týmto kvízom, tak ste chceli od nás riešenie?
Je možné keby tu dnes boli medzi nami deaktivovaní kritici, by ste možno dostali aj kárne opatrenie.

Awe

Annas:Jsi blízko, ale New Jersey to není
nápověda:13-tý prezident je uveden pro časovou orientaci :)

annas

Ale James POlk ( 4. března 1845 – 3. března 1849) je 11. prezident.

Platí doba 11. nebo 13. prezidenta?:-))

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/chro­nologicky-prehled-prezidentu-usa-dxg-/zahranicni.as­px?c=A001108_090740_zah­ranicni_jpl

Awe

Samozřejmě Polk já se překlik :) Platí vždy to co je na obrázku :P

annas

Musím už končit, takže mě napadla jen vlna českých přistěhovalců, české noviny.
Irský hladomor a emigrace do USA atd.
Válka s Mexikem.
Indiáni.
Rozšíření území, expanze otroctví. – Roku 1845 byl anektován Texas a po americko-mexické válce z let 1846–48 Kalifornie (stát od … 1845–1849

Evropa
V letech 1845 – 1851 vybudovaná trať z Prahy do Podmokel (Děčína),
Irský hladomor
K. Havlíček, K. Marx
J. Verne atd.

annas

Oprava formulace vpředu.

Prezident T.G.Masaryk pří úmrtí Edisona poslal do Ameriky soustrastný telegram.

Awe

U první odpovědi si to měla kousiček.Teď si se do toho zamotala.Ještě chvilku počkám na jiné uživatele a poté odpově´d prozradím :)

annas

Vyšla jsem ze cviku. Brala jsem to tak, že v každé otázce musí být vztah k něčemu či někomu.. Vycházelo mně to NJ. Třeba Edison a pečeť?
Edison a prezident?

Pak mě zmátl dodatek – Polk – časová orientace.

Další úvaha – je to Edison a jeho vztah k českým zemím…

Ale díky. Nikdy jsem žádnou z vašich hádanek nezkoušela.

Awe

Některé jsou jednoduší a některé naopak složitější. mám už připravené zase nějaké téma na další, takže jakmile se k tomu dostanu šoupnu jí zde