dagry

Had nebo pes ?

Co myslíte, je volně pohybující se had po bytě lepším „ochráncem“, třeba před zloději, než velký pes?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

psychologicky určitě. Už vidím zloděje, jak vejde do místnosti, kde je volně had a klidně bude brát věci.
Ale jinak si myslím, že asi ne, protože pokud ten had bude ležet v koutě, klidně můžu vybílit celý byt a had bude spát v tom koutě dál.

Další odpovědi
mojitek

Hada bych jako hlidaciho tvora nevolil z mnoha duvodu.A spis nez „velkeho“ psa,ktery nemusi byt hlidac jenom proto,ze je „velky“,radsi bych volil stredni velikost-dobermana apod.Ale i mala plemena jsou hlidaci-Jack Russel apod.

ten který je

Pro hlídání objektu je nejvhodnější pes.Má dobře vyvinutý čich a sluch.Pro hada je nejpřirozenějším prostředím terarium.Volným pohybem po bytě by si mohl způsobit i zranění.To že nějaký byt hlídá had je jenom ve filmu a je to nedomyšlené.Zvolte raději pejska.

anonym

Určitě pes. Větší a cvičený. Pro zajímavost-ve starém Římě to byly husy,kdo hlídal.To není vtip.

Q

Had se moc nehodí k výcviku, takže představa hlídacího hada je spíš sci-fi nebo pohádka. Většina moderního výcviku se totiž odehrává na bázi pamlsku a s tím je to u hada docela problém.
Jinak velikost hlídacího tvora není rozhodující – můžete mít hlídací prase, kanárka, kočku nebo čivavu. Z8leží co se Vám líbí a zda-li po hlídači chcete zneškodnění nepřítele, či jen na něj upozornit. S tím prvním jsou dnes tak nepříjemné soudní záležitosti, že to vřele nedoporučuji.