Míša0045

HA a nafouklé břicho

Několik měsíců beru antikoncepci Artizia, pauzu jsem si dělala po měsíci a půl či po dvou měsících. Pilulku jsem vždy brala včas max. se zpožděním 3 hodin. Problém mám v tom, že mám neustále nafouklé břicho a nechce splasknout ani po pauze. Myslíte, že to bude práškama nebo možným těhotenstvím? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Heleave1

Těhotenstvím těžko. Taky nevynechávám tak jak bych měla, a to jsem schopná brát v kuse i 4 platíčka. A nikdy jsem s tím problémy neměla. Takže jestli nezapomínáš, nebo jsi nebrala antibiotika tak těhotná na 99% nejsi. Ani prášky by to být nemělo. Nejdřív bych asi zkusila změnit jídelníček. Hlavně jíst pravidelně a pokud možno zdravě. Tím nemyslím jen botaniku :D Když to nepomůže tak bych požádala o jiné prášky. A uvidíš ;)

Další odpovědi
Nuk nuk

Otěhotnět se sice dá i při HA, ale řekněme, že to není příliš časté. Navíc ve fázi, kdy máš „nafouklé“ břicho, bys o těhotenství nejspíš věděla, ono k němu nepatří jen to břicho, ale spousta dalších projevů, které přehlédne jen málokterá žena.
Šance, že to způsobuje HA je daleko větší. HA je sice dnes velice oblíbený způsob antikoncepce, protože je nejspolehlivější. Žel jsou to hormony a spousta chemie v jedné pilulce a proto má kterákoliv HA také spousty možných nežádoucích účinků. Některé jsou i dost závažné. Stálo by za to přečíst si příbalový leták, co se tam o pocitu nafouklého břicha píše a případně to prokonzultovat s lékařem, který HA předepsal.

anonym

Míšo, ty jsi vtipálek, viď? Sama sis na otázku odpověděla. Buď za to mohou rozbouřené hormony díky antikoncepci, nebo těhotenství. Co říkáš na to udělat si test?