redhead

HA a hladina hormonů

Je pravda, že když ženy dlouhodobě užívají HA, tak si v těle utvoří jakousi hladinu hormonů, která trvá? A jak dlouho takové utvoření trvá? Stačí třeba půl roku? Někde jsem četla, že trvá sedm dní, než začne antikoncepce plně účinkovat. Platí to tedy pouze pro ty, které s ní teprve začínají?

Odpovědi
Lucijej

Když s HA začínáš a opravdu ji začneš brát ve správný den, kdy si ji máš vzít, tak účinkuje hned po první tabletě, ale když z nějakého důvodu ji začneš brát v jiný den cyklu, tak působí až po týdnu.
Ženy, které ji berou třeba deset let, a pak ji vysadí, tak trvá až jeden rok (někde jsem četla), než se tělo vrátí do původního stavu, ale je to individuální.