Avatar uživatele
evusa

Mohu za gynekologem sama i když mi ještě není 18?

Ahoj. Je mi 16 a ještě jsem nebyla u gynekologa. S největší pravděpodobností mám vaginal. mykózu :/ S matkou nemám zrovna nejlepší vztah a bojím/stydím se jí o tom říct, aby mě objednala ke gynekologovi. Myslíte, že by vadilo, kdybych ke gynekologovi s mykózou nešla? Uzdraví se to samo? A pokud ne, mohu za doktorem sama i když mi ještě není 18? A pokud ano, musím se objednávat? Díky moc :)
Doplňuji:
a myslíte, že budu muset něco platit? Kromě něčeho, co mi předepíše :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: evusa

Zajímavá 0 před 3578 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

na gyndu si rozhodně zajdi, mamině o tom ani nemusíš říkat, od 15 let můžet chodit za doktorama chodit sama. Mykóźy jsou pěknej šmejd, člověka umí pěkně potrápit rády se vracej a neléčené tuplem.
U dokora se nejen objednej, ale i zaregistruj. Ale klidně to to zkus bez objednání, ale budeš si muset počkat, až vyřídí všechny objednané, nebo když někdo vypadne, tak tě vezme v mezeře…ale to by mohlo být klidně na celý den.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mykóza se rozhodně „neuzdraví sama“ – a s návštěvou gynekologa neotálej.
A klidně si na vyšetření zajdi sama, přítomnost rodiče není nutná.
😉
Doplňuji:
Nebudeš platit nic za vyšetření, leda snad nějaký doplatek za léky – ale to se s ním domluvíš na místě.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
wendyX

Na nic nečekej a k lékaři si zajdi, protože toto (jak píše Lucijej) může být někdy pěkná a vleklá šlamastyka… A než se tam vydáš- mrkni na http://www.se­xualne.cz/novin­ky/mykozy-jedno-z-nejcastejsich-gynekologickych-onemocneni-zen-205 – tam se dočteš o tomto problému prakticky vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michalka.K

Není problém, abys tam zašla, doktorka tě bude brát jako dospělou. A pokud se objednáš, myslím si, že budeš klidnější, protože už aspoň po hlase znáš sestru, nejdeš do úplnýho neznáma. Tvůj problém je, že asi hned budeš muset mít první prohlídku kvůli tvé nemoci. Ale není to nic hroznýho, jen zahodit stud a uvědomit si, že doktorce to nepřijde jako něco blbýho, vidí takových padesát denně :) Ale pokud se ti tam stejně nechce, tak se podívej po internetu, určitě se prodávaj aji všelijaký léky bez předpisu, tablety na zavedení a tak. Bývá na to přece i reklama v telce, myslím že se to jmenuje Canesten nebo Canespor nebo tak nějak :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek