1234CK

Co je lepsi studovat? Gymnazium x obchodni akademii (nebo umeleckou skolu)?

Dobry den, chtela bych vedet vas nazor. Co je lepsi studovat? Je dobre jeste v polovine skolniho roku na gymplu (v 1.rocniku) prejit na OA, nebo nejakou umeleckou skolu? Bavi me jazyky a umeni.

Odpovědi
Adula.57

Nejvhodnější mi přijde gymnázium. Obchodky jsou pořád plný, tak si myslim, že ty lidi potom nemají uplatnění. Tu uměleckou školu bych být tebou zvažovala jen tehdy, pokud jsi opravdu nadaná. Jestli ne, stačí ten gympl a potom nějaká taková vysoká.

lexx

ani jednu, jsou to továrny na nezaměstnanost, gympl nedává pražádnou kvalifikaci jenom maturitní papír na vejšku kdo se teda na to cejti, o obchodce zbytečno psát…uměleckou ? to je na zvážení, pro talentované jedince, jinak, bye…

Šidlo

gympel je dobrý, lenže:

  • len tak sa učiť kvôli známkam, kvôli dobrému pocitu je blbosť
  • nemať zmysluplné hobby (ručné práce, veda, umenie, šport) je veľký problém kvôli neskoršej práci aj kvôli vytváraniu vzťahov
  • nevedieť v 15–16, čo chcete v živote robiť…alebo ešte horšie, báť sa to napísať priamo na anonymnú stránku s odpovedami…toto je luxus, ktorý si vaša generácia nemôže dovoliť

moja rada:
1.učte sa na gympli, ale neučte sa non-stop pre samé jednotky
2. je jedno, aké umenie vás zaujíma – vyriešte si, prečo sa bojíte o tom hovoriť dokonca aj s cudzími na odpovedi.sk
3. venujte sa tomu umeniu, ak vám aspoň trochu ide
4. majte hobby, pri ktorom ste s inými ľudmi.....mať veľa dobrých vzťahov je základ všetkého
5. učte sa angličtinu plus jeden-dva jazyky k tomu a počítače…neza­budnite na počítače!

zvážte, že si zariadite život tak, aby ste mali jednu normálnu prácu a robte umenie ako platené hobby…budete mať radosť a peniaze naviac

xxx3

Je těžké v tomto případě dodat vhodnou odpověď, protože zatraceně záleží na tom, o JAKÉ gymnázium, JAKOU obchodní akademii a JAKOU uměleckou školu se jedná. Bez znalosti těchto důlezlitých informací bych volil gymnázium (protože i podprůměrné gymnázium bude o dost lepší životní volba než podprůměrná ( a často i průměrná) OA nebo umělecká škola (za ty se dnes vydává leccos). Navíc pokud tě baví jazyky, tak lze těžko předpokládat, že by sis opuštěním gymplu nějak polepšila. To spíš naopak.