Kemily

V případě, že bych chodila na gymnázium, v kolika letech bych odešla?

Doplňuji:
Je mi 13 let, půjdu do 8. třídy a po devítce bych chtěla chodit na gympl. Proto mě zajímá, jak dlouho bych na gymplu byla :D

Odpovědi
marci1

Jsou tři druhy gymnázií,prav­děpodobně myslíš čtyřleté (v době ukončení 19 let ).
Čtyřleté gymnázium
je nejkratší formou gymnázií. Jak už název napovídá, studium trvá čtyři roky a žáci na tuto školu nastupují po ukončení 9. ročníku základní školy. Na tento typ studia je ročně přijato okolo 12 % absolventů základních škol.
Šestileté gymnázium
je formou studia v délce šesti let. Žáci na tuto školu mohou odejít již ze 7. třídy základní školy. Tento typ studia není příliš rozšířený a umožňuje studium pouze přibližně 2 % žáků.
Osmileté gymnázium
je nejdelší formou s délkou trvání osmi let. Žáci základních škol mohou na tuto školu odejít po absolvování 5. ročníku, přičemž první čtyři ročníky studia se nazývají nižší gymnázium a představují dokončení povinné školní docházky, zbývající čtyři ročníky se pak nazývají vyšší gymnázium. Na tento typ střední školy odchází přibližně 10 % žáků základních škol.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gym­n%C3%A1zium

anonym

Kam odešla?? A proč??
:-O
Vyhodit tě mohou i z prvního ročníku…
___
Běžný věk maturantů je mezi 17 a 19 lety, podle jejich věku při nástupu do prvního ročníku…
Doplňuji:
V tom případě půjde na čtyřleté gymnázium – běžná délka docházky je 4 roky – takže budeš maturovat o 4 roky starší oproti věku nástupu.
😉