ivana525

Grilujete na kameni? Pokud ano, používáte žulový nebo lávový kámen?

Přemýšlím o pořízení grilu s kamenem. Snažím se jíst zdravěji a během léta často grilujeme, tak se o to nechci ochudit. Četla jsem, že grilování na kameni je zdravější, jelikož při něm nedochází k přepalování tuků. Máte nějaké zkušenosti? A je lepší žulový nebo lávový kámen?

Odpovědi
badisko

Lavovy ..

Drap

Mám žulový i lávový. Lávový je zřejmě o trošku lepší.

anonym

My na grilování využíváme žulový. S lávovým nemám zkušenost tzn. nemohu hodnotit.

marcela808

My máme žulový grilovací kámen. Je opravdu super, rozpálí se za několik minut a hned můžeš grilovat – super na maso, zeleninu, ovoce atd. Nějaké bližší informace jsem o něm našla tady http://www.gri­lujemenakameni­.cz/2013/03/11/zu­lovy-kamen-na-grilovani/

MajklM

Používám lávové kameny. Vždycky si nechám dovézt na začátku léta větší množství přímo na chatu a grilování může začít.

Zdroj: http://www.dom­mo.cz/Grilova­ci-doplnky/Lavove-kameny-4-5kg