silva49

Grilování na elektrickém grilu v paneláku

Mohu se zeptat máme zasklený balkon a bydlíme v 2.patře panelového domu,chtěli bychom si na léto koupit elektrický gril je možné na něm na balkoně grilovat aniž bychom porušily nějaký zákon?

Nejlepší odpověď
standa

Zákon byste teoreticky mohli porušit v těchto případech:

  1. když způsobíte požár
  2. když budete sousedy obtěžovat kouřem

ad a)
to asi není nutné tady řešit

ad b)
záleží na vás a vašich sousedech a vzájemné toleranci

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud nemáte balkón nějaký extra malý, aby gril nebyl „nalepen“ na zeď z hořlavého polysteronového zateplení a nebude pršet, aby gril jako elektrické zařízení nezmoklo tak by nemusel být problém.

Zkuste si přečíst návod výrobce grilu. Někteří výrobci mají návody i na netu.

veselator1

Já si myslím, že by neměl být problém. Výhoda elektrických grilů je v tom, že nijak „nečoudí“, takže byste neměli mít problém například ani se sousedy. Jak tu psali jiní, dávejte si určitě pozor na to, aby nebyl moc blízko u zdi, nebo aby se do něj nedostala voda (to dá rozum). Jinak bych se toho nebál. Jestli můžu mít jeden tip, tak pokud nějaký elektrický gril sháníte, zkuste mrknout sem – https://www.a­venberg.cz/k112-grilovani-elektricke-grily