hawranek

Gril v troubě

Chci se zeptat, jestli využíváte funkci gril u horkovzdušných trub. Máme novou troubu, chtěla bych to vyzkoušet, ale bojím se, aby to zbytečně nežralo elektriku…
Doplňuji:
Vzhledem k první odpovědi dodám, že já o výběru trouby nerozhodovala

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro výpočet spotřeby by to chtělo víc údajů.
Orientačně. Příkon 2 kW, spínání termostatu 1:1, cena 1 kWh 5 Kč.
Hodina grilování vyjde na 5 Kč.

Další odpovědi
dudu

Máme k dispozici – doma: elektrickou troubu s grilem, mikrovlnou s grilem, horkovzdušnou a remosku,
na chalupě pak plynovou troubu, prastarou elektrickou troubu a obyč. mikrovlnku. Většinou využíváme remosku, základní funkce obou elektrických trub a na „pastoušce“ pak elektrický gril a rožnění na ohni.
Je pravda, že energie je dnes drahá, ale mlsné jazíčky zatím vítězí......

hanulka11

Pak je zbytečná funkce, kterou sporák má – když se rozmýšlete zda použít či ne.
Jistě vše má své pro a proti , ale určitě ta spotřeba nebude taková ,aby vás zruinovala a co navíc …pochutnáte si . Tchýně ji měla a používala ho , nikdy jsme neřešili jaká bude spotřeba – chtělo se grilovat – grilovalo se.

Sůwa

Já při výběru vysloveně hledala sporák s multifunkční troubou bez grilu, ale nenašla, takže se snad ani nevyrábí. Mám gril i v MW a samostatný gril s motorkem i bez, ale nikdy jsem tomu nepřišla na chuť. Taky mám ten pocit zvýšené spotřeby el. energie.

Jose1f

Chceš to zkusit, ale bojíš se, aby to moc nežralo. Za to první tě chválím, zkus to. Ale co to bude stát? To odhadni podle jednoduchého výpočtu. Na troubě (nebo v návodu) je určitě údaj o příkonu v kW. Dejme tomu, že příkon trouby je 2000 W = 2kW. To znamená, že za hodinu provozu propálíš maximálně 2kWh. Kdyby jedna kWh stála 10 Kč, platila bys za hodinu maximálně 2 × 10 = 20 Kč. Je to moc? (Kolik platíš za kWh zjistíš podle poslední faktury za elektřinu. Najdeš kolik kWh jsi popálila a kolik to stálo. Podělíš Kč s kWh a je to.)