maruš

Gramofoné desky.

Mám staré gramofonové desky.Bohužel jedna je zvlněná a druhá prasklá.Já tvrdím,že jsou k ničemu a na vyhození,kamarádka, že by se s nima dalo „něco“ udělat. Má pravdu?

Nejlepší odpověď
Funna

ta zvlněná by měla „fungovat“ bez problémů…prasklá bude přeskakovat…ale jestli myslíš tím „něco udělat“, vrátit je do původního stavu, tak to asi těžko…

Další odpovědi
Dochy

S tou prasklou by se možná něco udělat dalo, ale mělo by to smysl jen u opravdu vzácných nahrávek – a to asi nebude ten případ. Zvlnění by nemuselo vadit.

Hykam

Záleží jak moc je zvlněná, u té prasklé bych měl strach o zničení jehly.

Kdyby se pohledalo na netu, je velká pravděpodobnost, že se skladby najdou už digitalizované.