bolak

Googlují učitelé práce svých žáků?

Když někdo odevzdá zadaný referát nebo laboratorní práci, zadávají učitelé přesné fráze do google lišty a zkoumají, jestli to ten žák celé jen nenašel na netu a nevytiskl?

Odpovědi
Michal Kole

Pokud se žák nedokáže vyjádřit v hodině, učitel ví, že odborné výrazy nezná a práce je samý odborný výraz tak je evidentní, že to žák z vlastní hlavy nemá a že mu na tom někdo „spolupracoval“.

anonym

nevím, ale kdysi i horší žák udělal semestrálku dobře a nebyl net, dnes jsem se bavil o učitelování a je to daleko horší, ale kantoři znají žáky a nemusí úplně gůglit, poznají samostatnst.

Pyrotechnik

Naše učitelka na češtinu ano. Obzvlášť kontoroluje zda-li nekopírujeme čtenářské deníky.

M.

Jak kdo. Laborky si u nás většinou kontroluje učitelka mezi všemi žáky, pokud jsou zadaná stejná zadání, protože to z internetu tuším nemá. Referáty například do češtiny si u nás učitel občas takhle uhlídá, pokud mu donese žák, který má po celý rok čtyřky, pětky, perfektně vypracovanou práci. Někdy i bez toho, jen pro ujištění :)