BblackK

Google: ochrana osobních dat

Chtěl bych se vás zeptat jaký máte názor na současnou politiku společnosti Google. To, že „zneužívá“ data, jako jsou navštívené stránky v prohlížeči Google Chrome nebo vyhledávané dotazy na jejichž základě zobrazuje reklamy, je už celkem známá věc. Nedávno mi ale také začala na systému Android vyskakovat hláška, že mi za X minut jede spoj do práce. K tomu musel získat data z budíku, nezávislé aplikace na vyhledávání spojů, pravděpodobně sociální sítě LinkedIn a samozřejmě sledování polohy. Poté samozřejmě i spoje z práce, kde vážně netuším jak získal moji adresu. Nevím jak vám, ale mně není moc příjemné, že ví takové věci jako kdy kam odjíždím. Proto jsem se chtěl zeptat jaký na to máte názor popřípadě jestli nemáte nějaké další zkušenosti. Vím akorát, že už bylo uděleno pár pokut, co jsem četl tak v řádu (desítek?) milionů, což je pro společnost jako Google poměrně směšné a zdá se, že se tím nehodlá nějak zaobírat, ale naopak se z něj stává stále větší „Velký bratr“.

Nejlepší odpověď
Drap

Jednpduchá pomoc. Zahoď telefon a nebudou tě sledovat.

Další odpovědi
zelezo1983

Bedy me neco podobnyho tenkrat psal kdyz me pomahal s vyberem mobilu at se radsi vyhnu androidu ze presne tohle muze delat tak mi poradil mobil HTC Windows 8s a je to fakt vyborny prehledny ju proste dobry