Wortygen

geomorfologický celek-význam slova

Jaký má význnam slova „geomorfologický celek“
Doplňuji:
To si můžu taky někde najít , ale všude je to odborně. Podle mě sami nerozumíte tomu , co ste mi napsali! :D
Marci: Děkuji,to jsem přesně chtěl vědět.

Nejlepší odpověď
annas

Geomorfologický celek je jednotka šesté úrovně v hierarchickém geomorfologickém členění povrchu Země v podobě, v jakém se toto členění obvykle uplatňuje v Česku. Nadřazenou jednotkou je geomorfologická oblast, podřazenou geomorfologický podcelek.

Na této úrovni se objevuje většina zeměpisných názvů, které běžně chápeme jako jedno pohoří.

Příklady: Jizerské hory, Krkonoše, Železné hory.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­omorfologick%C3%BD_ce­lek

--
http://www.kom­pas.estranky.cz/clan­ky/ucebnice-zemepisu/geomor­fologicke-cleneni-cr-petr-daubner.html

V odkazu najdete Geomorfologické členění ČR

Doplňuji:
Nepřečetl jste si větu, která je uvedená v odpovědí.

Na této úrovni se objevuje většina zeměpisných názvů, které běžně chápeme jako jedno pohoří.

V dalším odkazu jsou příklady celku a nadřízených i podřízených útvarů.

Další odpovědi
Drap

Skočit na: Navigace, Hledání

Geomorfologický celek je jednotka šesté úrovně v hierarchickém geomorfologickém členění povrchu Země v podobě, v jakém se toto členění obvykle uplatňuje v Česku. Nadřazenou jednotkou je geomorfologická oblast, podřazenou geomorfologický podcelek.

Na této úrovni se objevuje většina zeměpisných názvů, které běžně chápeme jako jedno pohoří.

Příklady: Jizerské hory, Krkonoše, Železné hory.

Doplňuji:
Je pěkné, že jsi poděkoval marci, její odpověď však neplatí vždy, takovéto vysvětlení pojmu je značně nepřesné.

Zdroj: Wiki

marci1

Jedno pohoří jako celek.

annas

Ad Drap, máme stejný odkaz. Odpovídali jsem zřejmě současně, jenže já hledala další odkaz na ČR, takže jsem byla pomalejší.

gagaga

Ja si myslim, ze jste an. opisovala … v tom uz mate praxi :)

annas

To je jasné, že nic jiného neumím. 🙂