Genetické testy vs. věk otce dítěte

Ahoooj, chci se zeptat, záleží jen na věku budoucí maminy, nebo doktoři přihlížejí i na věk manžela? Mně je 24 a mm 48let.Jaká je pravděpodobnos­t,budu muset jít na gen. testy, případně na amnio?

Odpovědi
Lencis

Na amnio určitě nepůjdete – je to vyšetření plodové vody 😉

Co se týká genetických testů, tak zřejmě budete muset jít oba, protože se jedná o komplexní vyšetření genofondu. Ale nebojte se celá základní a nejběžnější procedura se skládá z pohovoru a odběru krve 😉

Velice přehledně je to zpracováno např. zde:

Zdroj: http://geneti­ka.wz.cz/pora­denstvi.htm

alenka901

V rámci identifikace osob a určování příbuzenského poměru (viz testy otcovství níže) se využívá tzv. STR (Short Tandem Repeats) – krátkých tandemových repetic (někdy označované jako mikrosatelity). Jde o specifické sekvence DNA, které se vyskytují (ve velkém množství) rozptýlené v genomu. Jedná se o repetice (nejčastěji CA dvojice nukleotidů) jejichž počet opakování v konkrétním lokusu je pro každého jedince specifický. Konkrétní počet repetic se zjistí díky metodě PCR a následné elektroforéze fragmentů. Lze tedy vytvořit spolehlivý genetický profil jedince. Přesnost je velmi vysoká – hovoří o tom jak neoficiální název této metody (DNA fingerprinting – doslova genetické otisky prstů), tak skutečnost, že jde o soudy běžně uznávaný důkaz.

další info http://www.dna­test.cz/

Zdroj: http://geneti­ka.wz.cz/gene­ticke_testy.htm

Attack-design

to zda půjdete na amniocentézu záleží v tomto věku pouze na vás, co se týče testů tak nejsou nezbytné