Garáž,pod domem(podsklepený dům),nebo tak jak je teď moderní vedle domu??

Co je podle vás lepší,úsporněj­ší,efektivněj­ší,atd…
Zkušenosti vítány,,,hlavně mě to zajímá z hlediska zateplení apod,,napište své pro i proti,,díky.
Doplňuji:
Já jsem celý život bydlela v domku s garáží pod,,přišlo mi to mnohem výhodnější,než nynější garáž vedle domku,,hlavně ta garáž byla větší,byl tam sklep,,byla vytápěná,auto se tam v pohodě vešlo a mohlo se i opravovat,ve stávající mini garáži se okolo auta ani nehnem.

Pro ty co upřednostňují přístřešek,,,já v tom nevidím nic pozitivního,je tam zima,také tam nasněží,auto trpí téměř stejně jako kdyby stálo venku,,,

Nejlepší odpověď
lerak14

určitě přístřešek vedle domu
Doplňuji:
je to zdlouhavé vysvětlit ale hlavní účel jsou náklady mám přístřešek kde jsme park. a pohoda
bez problémů žádná zamrzlá okna a teplo na 200m
jízdy potom na kňučení ženy se zrušil byt a udělala se garáž v baráku 98 000kč a zrušil se jeden byt!máme 9roků fokusa
(parkuji pod přístřeškem) a druhého 3roky v garáži od nova už jsem musel nechat nastříkat spodek!a taky guma netěsní jsou tam velké tepelné rozdíli-jen píšu svou zkušenost i zkušenost jiných

Další odpovědi
mosoj

Z hlediska zateplení je nejlepší podsklepený dům a v něm garáž. Já to tak mám postavené, ale v roce 1983 !!
V dnešní době se od podsklepení ustoupilo a to ne že by to bylo špatné, ale z hlediska již takhle vysokých nákladů.

Náklady navíc při podsklepení :

Bagrování, odvoz a skládkování zeminy. Dnes velmi vysoké náklady. Skládkování je někde dokonce neřešitelné.
Nutnost vybudování nosného stropu nad garáží a sklepem. Taktéž vysoké náklady na nosný strop.

Proto se to řeší postavením garáže případně technických prostor v přízemí v jedné rovině s domkem. Musí být ovšem místo.

Miroslavst

Pokud je garáž ve sklepě, určitě tam není sama a to je plus. kotelna, uhelna, sklady na zbytečnosti a třeba zeleninový sklep.
Mínusy jsou náklady na stavbu a také auto by nemělo být v teplé garáži (přestože není vytápěná, je tam podstatně tepleji než ve venkovní).
Garáž vedle domu je levnější, dá se rozšířit, auto zde tolik netrpí, na druhou stranu se nedá tento prostor použít třeba jako zeleninový sklep. Rovněž tak vjezd je lepší.

rybíz

Určitě vedle domu. Menší náklady, pohodlný vjezd a výjezd ( hlavně v zimě – led, sníh ), nepravděpodobnost vyplavení při deštích nebo povodních ( ovšem pokud není v dolině nebo proti kopci ). P.S. Já bych NIKDY nestavěl dům se sklepem, nebo garáží pod ním!

elektrikář

Pokud nemáte dům ve svahu není to praktické
Šikmá plocha vjezdu je lapák na dešťovou vodu Po namrznutí se špatně vyjíždí.Když máte místo postavil bych jí vedle.Mužete jí zateplit i udělat topení.

ReHu

Já mám taky vedle domu jen stříšku. U vchodu, zastavím za dveřmi, je to pohodlné, levné a i pro auto dobré. garáž má více nevýhod než výhod.

Záleží na tom, jak a kde ten přístřešek je. Na mé auto např. nechumelí.
A také, pokud mám informace, není pro auto optimální, střídání teplot. Z teplé vyhřívané garáže ven na mráz, než se zase zahřeje provozem.
V případě přístřešku má auto stejnou teplotu jako je venku a při jízdě se zahřívá postupně a pak zase postupně vychládá.

Bohdanklims

Máte prosím někdo zkušenosti s barvou na betonovou podlahu do garáže?

Michalov

Já jsem si natíral betonovou podlahu v garáži sám, sehnal jsem přímo barvu na betonovou podlahu do garáže. Podlahu jsem vyklidil, zametl a natřel penetrací, před prvním nátěrem.

Bohdanklims

Jakou barvu jste na to prosím tedy použil? kolik stojí taková barva, kde ji prodávají?

Michalov

Je to dvousložkový epoxidový nátěr od Holandského výrobce barev https://svk-barvy.cz/natery-na-betonovou-podlahu/35-sps-dvouslozkovy-epoxidovy-nater-25l-8711429008318.html , patkujeme na tom, v zimě sůl z aut, a barva perfektně drží.

davidjansky

Já bych garáž pod domem nechtěl. Bál bych se, že by mi tam tekla voda. Já mám garáž normálně vedle domu a nemám s tím sebemenší problém. Letos jsem si garáž vylepšil. Koupil jsem si tam pohon na vrata z https://www.po­honnavrata.cz/ a už nemusím vrata ručně otevírat.

Daniel68

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit přístřešek na auto. Z hlediska údržby to je poměrně pohodlné. Auto je chráněné před deštěm i sněhem. S výběrem jsme měli trochu problém ale nakonec jsme si vybrali něco na tenhle způsob http://garaze-pristresky.cz/pris­tresek-na-auto/

Milos55

My to máme vyřešené podobným přístřeškem se skladem, jako zde na fotce – http://garaze-pristresky.cz/pris­tresek-na-auto/ . Kropitko: Ne každý potřebuje něco opravovat, na nových autech se to ani pořádně nedá, jak na to sáhnete, tak máte po záruce …

kropitko

když v tom přístřešku když budu chtít v zimě něco na autě opravit,tak tam umrznu 😁