Tw!st

G Data AntiVirus 2013

Hledám nějaký nový antivirus a podle recenzích je hodně dobrý G Data AntiVirus 2013. máte ho už někdo ? je dobrý nebo ne ? Taky by mě zajímalo jaký máte názor na Avast ? známý říká že je to jeden z nejhorších Antivirusů který potkal ( on preferuje Eset ) a to se v těchto věcech vyzná, věnuje se IT přes 10 let
Doplňuji:
Bedy, díky že si mi to rozepsal, jen na upřesnění, on má práci jako programátor ale přividělává si tím že lidem skládá a opravuje počítače a mnoho dalšího, myslím i SW i HW, není to ten učebnicový tip, spíše posbíral hodně zkušeností z praktické práce, jo a ještě k tomu, ten G data vyzkouším, jestli by to opravdu takhle zpomalovalo PC tak ho odinstaluju, Aviru jsem taky zkoušel ale tu jsem neměl rád protože pořád otravovala s reklamama a aktualizací na pro verzi atd… Eset jsem měl, vyhovoval mi ale nechci za něj platit. známý mi dokonce také doporučoval Windows security essentials a říkal to úplně stejně jako ty ale já nevím proč ale mě se prostě nelíbí pak nevím co teda budu mít za Antivirus

Nejlepší odpověď
Bedy

G data používá jádra 2 anivirů – tuším že avastu a Bit defenderu. 2 jádra jsou dost slušná zátěž pro počítač, tyhle antiviry jsou dobré pro firmy, ale pro domácí uživatele jsou nejlepší volbou free antiviry.

avast! bývával docela dobrý, ale docela dost se zkazil, je takový nabubřelý, plný falešných poplachů a ještě náročný na počítač.
ESET je výborný antivir, jeden z nejlepších, ale pro domácího uživatele zbytečný, nevyužije ho naplno, navíc je placený a já říkám dlouhodobě, že za zabezpečení domácího počítače je zbytečné utrácet.

Já mám rád Microsoft Security Essentials a považuju ho za aktuálně nejlepší antivir pro domácnost.
Nejlepší v tom smyslu, že je zdarma, v češtině, jednoduchý na použití a nastavení (v tom tkví to kouzlo – řada antivirů je zbytečně složitá a běžný uživatel je z toho kolikrát na mrtvici).

A taky je snad nejméně náročný antivir – ideální třeba do netbooků. Prostě skoro není znát na výkonu- nezpomaluje počítač (tedy naprosto minimálně).
I při spuštěné kontrole na pozadí nebrzdí počítač, zvlášť když se mu nastaví kvóta na využití procesoru – třeba pouhých 10% To pak opravdu není znát.

Taky není špatné AVG Free, ale to docela zpomaluje počítač, ikdyž tam je trend obrácený jak u avastu – poslední verze mě docela mile překvapila, je taková odladěnější. Jen při případné instalaci nezapomeňte odmítnout AVG Security Toolbar. Je to zbytečnost, která brzdí počítač a internetový prohlížeč.

A docela špatná není ani AVIRA Free, ale ta není v češtině.
Doplňuji:
Já dělám lidem servis počítačů a můžu říct, že je to úplně o něčem jiném, než dělat správce IT v nějaké firmě. Servisák lidi zná – zná jejich potřeby, zná jejich počítačovou úroveň nebo teď se tomu říká gramotnost, ví co nejčastěji provádějí, s čím prostě za servisákem chodí.

A opravdu bych si nedovolil doporučit profesionální program s rozšířenými možnostmi doporučit běžném uživateli. Za prvé s ním neumí, za druhé nemusí vědět na co kliknout při případném dotazu a za třetí si s tím může něco zablokovat, třeba internet nebo internetový prohlížeč.
Samozřejmě lidi co tomu rozumí, pro ně je to hračka, ale ty ostatní jsou mimo.

Mimochodem i já Microsoft Security essentials používám a to už takové 2 roky. Jsem velice spokojený.

Další odpovědi
huxa

Sám antiviry nemám rád, akorát zpomalují PC, nicméně být bez nich na internetu není nic moc.
Avast je dle mého nejlepší free antivir, jinak ten eset je dá se říct špička mezi placenými.
Pro windows je pro mě nejlepší Microsoft Security Essentials, nic moc nechce, narozdíl od avastu, ani tolik nezatěžuje PC a neměl jsem s ním zatím ani jednu potyčku, což se musí ocenit :)

suaeda

Souhlasím s „huxa“ Avast je dobrý free antivir. Doma používám již delší čas placený Eset.
Ale nedávno jsem se setkal se „zavšiveným“ PC, kde byl nainstalován Microsoft Security Essentials. Šel pryč a dal jsem tam Avast. Avast našel hodně věcí, které microšrotí speciál nenašel a počítač vyléčil. V ranných počítačových dobách jsem zkoušel MCafee, který nedoporučuji instalovat vůbec. Nelze z počítače korektně odinstalovat. A dále jsem používal asi nejlepší, ale hodně zatěžující Norton. Jiné antiviry jsem zatím nezkoušel. Velice dobrý srovnavací a hlavně nezávislý test o antivirech vyšel v časopise dtest 4/2013.

Bedy

Já jsem vyučen jen ze zkušeností – já nemám žádnou ajťáckou školu, neučil jsem se ze žádných zkušeností. Pouze a jen zkušenosti.

G Data nebo Trustport – to jsou prostě náročné antiviry, já jsem jednu dobu Trustport (dokonce Interent Security) měl na počítači, protože jsem někde objevil promo akci na půl roku zdarma, ale po 14 dnech šel pryč, protože docela zpomaloval počítač, hlavně starty byly náročné.

Avira – jo to jsem zapomněl, občas ty reklamy, ať upgradujete na vyšší verzi – ale to bylo koneckonců i u avastu, když jste otevřel nastavení programu nebo si pamatuju, že od hodin vyjelo okénko.

ESET jak jsem psal – určitě není špatný, ale za zabezepčení domácího počítače je zbytečné platit.

Jinak obecně – i sebelepší antivit nedokáže nahradit zdravě myslící mozek uživatele. Taky mi občas někdo donese totálně zavšivený počítač a často tam bývává avast! nebo AVG, ale i Microsoft Security Essentials nebo někdy dokonce ESET (buď NOD nebo SmrtEss) či jiné placené antiviry a stejně je to prdu, dkyž uživatel kliká na každou blbost, stahuje cracky a vypne u toho antivir a tak dále a tak dále. Vše je primárně na uživateli. Antivir je pouze doplněk k zabezpečení, ovšem základem zabezpečení mimo toho myšlení za počítačem, jsou pravidelně a včas instalované aktualizace se zapnutým firewallem.